KOMUNIA - DEKORACJE NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ 2024

Komunia to ważny czas w życiu dziecka oraz rodziców - dlatego organizują przyjęcie komunijne w restauracji. Warto zadbać o to, aby w lokalu pojawiły się dekoracje charakterystyczne do tej okoliczności. Najczęściej stosowane są dodatki w jasnej kolorystyce. Podczas organizacji Komunii pojawiają się pytania: Jak udekorować stół komunijne? Jak udekorować salę na przyjęcie komunijne?

Modne dekoracje komunijne dla restauracji 2024

komunia-w-stylu-rustykalnym.jpg

Komunia w stylu rustykalnym

Jak udekorować stół komunijny?

Dekoracje komunijne zachowane są w jasnej kolorystyce. Odpowiednie są dodatki w białym, złotym, srebrnym kolorze. Taka kolorystyka pasuje na przyjęcie komunijne dziewczynki i chłopca. Jeżeli ma zostać podkreślona płeć dziecka można odpowiednio zastosować kolor różowy lub błękitny. Aby podkreślić ważność przyjęcia można użyć charakterystyczne dla Komunii motywy: kielich, Hostia, konwalia, gołębica.

Serwetki na Komunię – niezbędny elementy dekoracyjny

Serwetki stosowane są na każdej uroczystości oraz podczas codziennego funkcjonowania restauracji. Na przyjęcie komunijne stosowane są serwetki w jasnej kolorystyce – najczęściej wybierany jest: biały, złoty, srebrny, kremowy. Odpowiednio do płci dziecka można dobrać różowe dodatki dla dziewczynki, a niebieskie dla chłopca. Na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej pasują serwetki jednokolorowe oraz zdobione nadrukami.

Serwetki pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną – można wytrzeć twarz i ręce po zakończonym posiłku. Serwetki dostępne w naszym sklepie wykonane są z wysokiej jakości materiałów. W ofercie mamy szeroki wybór serwetek papierowych, flizelinowych. Dostępne są również serwetki materiałowe.

Jakie serwetki wybrać na przyjęcie komunijne?

Czym różnią się serwetki papierowe od flizelinowych? Oba rodzaje serwetek wykonane są z papieru. Natomiast serwetki flizelinowe są zrobione z wysokojakościowego papieru, dlatego są grube i sztywne. Na pewno ten drugi rodzaj serwetek łatwo się składa w różne, piękne przestrzenne kształty. Serwetki papierowe dostępne są w wielu wzorach – posiadają motywy odnoszące się do uroczystości Komunii. Serwetki materiałowe jak najbardziej sprawdzą się podczas eleganckiego przyjęcia. Można wykorzystać je wielokrotnie, tylko trzeba je wyprać i wyprasować. Ze względu na duży wybór serwetek, warto wybrać kolor przewodni przyjęcia, w pewnym stopniu zadanie stanie się łatwiejsze.

Dodatkową różnicą pomiędzy serwetkami papierowymi, a flizelinowym jest to, że różnią się wymiarem. Serwetki papierowe są uniwersalne, najłatwiej dostępne na rynku – występują w rozmiarze 33x33 cm. Serwetki flizelinowe są w niestandardowym, dużym rozmiarze 40x40cm.

Jednokolorowe serwetki na Komunię

Na Komunię jak najbardziej odpowiednie są serwetki jednokolorowe – w szczególności białe, srebrne, złote. Flizelinowe serwetki są bardzo eleganckie, wyglądem przypominają materiał. Serwetki flizelinowe białe pasują na wiele okoliczności, można wykorzystać je podczas wielu aranżacji stołu. Bez względu, w jakim stylu przyjęcie zostanie zorganizowane – biały kolor to zawsze dobra podstawa do stworzenia pięknego nakrycia stołu.

Najczęściej wybieranymi kolorami przewodnimi są srebrne, złote odcienie. Na stole będą pięknie prezentować się serwetki jednokolorowe, dzięki jednolitej tonacji można składać je w różne przestrzenne kształty. Pięknie będą prezentować się również ułożone płasko na talerzach gości. Kolorowe serwetki w odcieniu różowym i błękitnym pasują na przyjęcie komunijne – wyłącznie jako dodatek, a nie kolor przewodni. Od kilku sezonów modny jest styl minimalistyczny, warto zachować prostą formę, aby nie było zbędnego przepychu.

Serwetki flizelinowe białe - najtaniej!

Dekoracyjne serwetki papierowe na Komunię

Papierowe serwetki na Komunię występują w wielu wzorach – dostępne są z grafikami i napisami odnoszącymi się do tej uroczystości. Najmodniejsze serwetki komunijne są z motywem: Hostii, kielicha, gołębia, winogron oraz z napisami „Pierwsza Komunia Święta”. Papierowe serwetki dekoracyjne pakowane są zazwyczaj po 20 sztuk. Serwetki najczęściej zdobione są złotymi elementami, ponieważ ten kolor jest bardzo elegancki i sprawdza się podczas przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Warto zastosować do aranżacji stołu inne produkty w tych samych odcieniach kolorystycznych – będzie to spójne i minimalistyczne. W szczególności, gdy zostanie zastosowana biało-złota kolorystyka. Przyjęcie w takim stylu można zorganizować zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca.

Serwetki komunijne Złota Hostia

Kieszonki z napisem "Pierwsza Komunia Święta"

Dekoracyjne serwetki flizelinowe na przyjęcie komunijne

Dekoracyjne serwetki flizelinowe są bardzo eleganckie, do złudzenia przypominają materiał. Sztywny i gruby papier ułatwia składanie serwetek w przestrzenne kształty – dzięki temu można stworzyć ciekawe nakrycie stołu. Modne są serwetki dekoracyjne z elementami koloru złotego i srebrnego. Bestsellerem są serwetki z kolekcji Złota Koronka, Srebrna Koronka, Srebrno-Złota. W zależności od koloru przewodniego można stworzyć piękną aranżację stołu. Do wcześniej wymienionych kolekcji można stworzyć komplet, oprócz serwetek warto dokupić bieżniki i kieszonki na sztućce w tych samych wzorach.

Serwetki flizelinowe dekoracyjne Srebrno-Złota Kolekcja

Serwetki flizelinowe Złota Koronka

Serwetki komunijne papierowe Złoty Kielich NEW

zlota-komunia-dekoracje-komunijne-zlote.

Dekoracje komunijne złote

Bieżniki na stół - elegancka dekoracja

Bieżniki na stół to dodatkowy element dekoracyjny, uzupełni każde nakrycie stołu. Modne w sezonie 2024 będą bieżniki odnoszące się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Na stole mogą znaleźć się również bieżniki z kolekcji Złota i Srebrna Koronka oraz Srebrno-Złota. Dzięki temu można stworzyć piękny zestaw składający się z bieżnika, kieszonek na sztućce oraz serwetek.

Minimalistyczny styl przyjęcia można uzyskać, dzięki bieżnikom jednokolorowym w szczególności w odcieniu złotym i srebrnym. Jeśli ma zostać podkreślona płeć dziecka, do dekoracji stołu można użyć bieżników w kolorze różowym lub błękitnym. Natomiast trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z tą kolorystyką, żeby nie powstał zbędny przepych.

Bieżnik komunijny na stół Złoty Kielich i Hostia

Obrus plamoodporny - uniwersalna dekoracja dla restauracji

Plamoodporny obrus może posłużyć jako baza do dalszej aranżacji stołu. Z pewnością ochroni stół przed zniszczeniami, zarysowaniami. Stół to jeden z ważniejszych elementów podczas przyjęcia komunijnego, to przy nim siedzi cała rodzina. Warto zadbać o piękny i elegancki wygląd stołu – można to uzyskać dzięki plamoodpornym obrusom. Dostępne są obrusy w dwóch kształtach, dopasowane na stół prostokątny lub okrągły. Dla restauracji najbardziej opłacalny jest zakup hurtowy obrusów.

Plamoodporny obrus na I Komunię Świętą

Obrus plamoodporny biały

Kieszonki na sztućce - dodatkowa dekoracja stołu

Kieszonki na sztućce to dodatkowy element dekoracyjny, nakrycie stołu z ich użyciem będzie eleganckie. Kieszonki na sztućce uzupełnią nakrycie stołu, można dopasować je odpowiednio do kolekcji dostępnych w naszym sklepie internetowym. Istnieje możliwość stworzenia zestawu składającego się z bieżnika, serwetek i kieszonek na sztućce w tym samym motywie. Takie połączenie będzie eleganckie i spójne.

Najbardziej uniwersalne będą kieszonki papierowe białe – pasują do każdej aranżacji stołu w lokalu. Delikatnie zdobione złotymi i srebrnymi elementami kieszonki na sztućce pasują zarówno na przyjęcie komunijne dziewczynki i chłopca. Dodatki w tej kolorystyce są bardzo modne, dlatego warto zastosować je w sezonie komunijnym 2024.

Kieszonki na sztućce Złota Koronka

Kieszonki na sztućce papierowe białe

srebrna-komunia-dekoracje-komunijne-sreb

Srebrne dekoracje na Komunię Świętą 2024

Świece, świeczniki na Pierwszą Komunię Świętą

Świece potrafią stworzyć w lokalu przytulną, rodzinną atmosferę. Często wykorzystywane są na wielu uroczystościach. Nawet niezapalone świece stworzą ciekawą aranżację stołu. Tak jak w przypadku świec, czy bieżników na świecach również mogą znajdować się motywy odnoszące się do Pierwszej Komunii Świętej. Najmodniejsze w sezonie 2024 będą świece z grafiką kielicha i Hostii, z napisem „Pierwsza Komunia Święta”.

Na Komunię pasuje każdy rodzaj świec, wszystkie będą pięknie się prezentować. Można stworzyć ciekawą aranżację stołu poprzez połączenie kilku kształtów i zmieszanie ich. Świece będą pięknie prezentować się, gdy zostaną umieszczone w specjalnych świecznikach. Na Komunię najbardziej pasują świeczniki szklane. Szkło jest klasycznym materiałem wykorzystywanym do tworzenia ozdobnych dekoracji. Na pewno świecznik będzie przydatny w przypadku świec prostych, których kształt nie pozwala na to, aby stały samodzielnie. Dlatego warto kupić świeczniki 2w1 będzie można wykorzystać je zarówno na świece proste, jak i małe tealighty.

Świece pieńkowe na Komunię IHS Exclusive złocone

Lampion zapachowy na Komunię Gałązka Eukaliptusa - nowość!

Świeca prosta biała z napisem IHS

Słodkie podziękowanie - upominki dla gości

Gościom można podziękować za przybycie, wręczając im słodki upominek. Ciekawym pomysłem są czekoladki mleczne, które zdobione są złotą lub srebrną owijką. Na opakowaniach czekoladek jest napis „Dziękujemy”. Na przyjęcie komunijne najbardziej pasują czekoladki z grafiką złotego kielicha, z Hostią i winogronem. Czekoladki warto umieścić obok nakryć gości, dodatkowo można włożyć je do specjalnych pudełek. Czekoladki są bardzo smaczne, z pewnością przypadną każdemu do gustu.

Ciasto sprawdzi się również jako podziękowanie gościom za przybycie na przyjęcie komunijne. Ciasto należy włożyć do odpowiednich pojemników, warto aby było elegancko zapakowane. Najbardziej uniwersalne są pudełka jednokolorowe białe, dodatkowo będą pasować do każdego stylu przyjęcia. Specjalnie na przyjęcia komunijne zostały zaprojektowane pudełka, które posiadają grafiki odnoszące się do Komunii. Na takich pudełkach jest napis „Słodkie podziękowanie” oraz grafika złotego kielicha lub Hostii.

Czekoladki na podziękowanie Złota Hostia - upominek dla gości

Pudełko na ciasto "samoskładające się" Złota Hostia na Komunię

Jak udekorować salę, wnętrze na przyjęcie komunijne?

Dekoracje krzeseł – pokrowce, szarfy na krzesła

Stół to ważny element podczas wszystkich uroczystości, spędza się przy nim większość czasu. Warto, aby był odpowiednio udekorowany, tak samo należy postąpić w przypadku krzeseł. Krzesło dziecka, które ma Komunię powinno być ozdobione w szczególny sposób. Ciekawe będzie zastosowanie pokrowca na krzesło komunijnego. Białe pokrowce mogą być zdobione grafiką Hostii, napisem „Pierwsza Komunia Święta”.

Krzesła gości można również udekorować pokrowcami na krzesła. Najbardziej uniwersalne będą pokrowce elastyczne białe, ponieważ pasują na krzesła z prostymi i okrągłymi oparciami. Dodatkowy element, który można zastosować to szarfy satynowe na krzesła. Na przyjęcie komunijne pasują szarfy w kolorze białym, kremowym, złotym i srebrnym. Szarfy to dekoracja uniwersalna, można je zastosować wielokrotnie na wiele okoliczności. Tak samo jest w przypadku pokrowców na krzesła.

Pokrowce na krzesła pełnią funkcję praktyczną oraz dekoracyjną. Ich funkcjonalność polega na tym, że chronią krzesło przed zniszczeniami oraz zakrywają pustą przestrzeń pod nimi. Stół z białym obrusem i krzesła z białymi pokrowcami będą tworzyć spójny zestaw. Najlepiej kupić dużą ilość zarówno pokrowców, jak i szarf na krzesła. Istnieje możliwość zakupu pokrowców hurtowo, dlatego warto zaopatrzyć restaurację o taki element dekoracyjny.


Pokrowiec na krzesło komunijne z napisem "Pierwsza Komunia Święta"

Balony komunijne dla restauracji

Balony to bardzo uniwersalna dekoracja, sprawdza się na każdym przyjęcie w restauracji. Balony foliowe, gumowe można wypełnić zarówno powietrzem, jak i helem. W tym drugim przypadku efekt jest taki, że unoszą się w powietrzu. Jednokolorowe balony są często wykorzystywane podczas wielu przyjęć, zadbaj o to, aby pojawiły się również na Komunii.

Na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dostępne są balony, które mają grafiki odnoszące się do tej uroczystości. Balony w kształcie literek „IHS” są modną dekoracją na sezon 2024

– dostępne są w złotym lub srebrnym kolorze, dlatego można łatwo dopasować je do stylu przyjęcia. Dekoracyjne balony można dopasować do aranżacji stołu, ponieważ tak jak w przypadku serwetek, bieżnika mają motyw Hostii, kielicha, gołębicy.


Balony na Komunię foliowe napis "IHS"

Balony komunijne Złoty Kielich i Hostia

Dekoracje wiszące – banery, girlandy

Można podkreślić ważność uroczystości, poprzez zastosowanie odpowiednich dekoracji – w tym przypadku do girlandy i banery. Posiadają napisy oraz grafiki, które odnoszą się do Komunii. Girlandę „Złote Gołębie” można zastosować zarówno na uroczystość Chrztu, jak i Pierwszej Komunii Świętej – jest to uniwersalny dodatek. Girlanda komunijna z kielichem i napisem „IHS” podkreśli charakterystykę przyjęcia. Banery, które posiadają grafiki odpowiadające uroczystości komunijnej warto zawiesić nad stołem. Takie dekoracje wiszące mogą posłużyć jako ścianka do zdjęć. Warto mieć pamiątkę z tego dnia, dlatego warto pomyśleć o odpowiednich dekoracjach, które sprawią, że pamiątkowe zdjęcia będą jeszcze ładniejsze.

Baner dekoracyjny na Pierwszą Komunię Świętą

Komunia w stylu rustykalnym

Dekoracje komunijne w stylu botanicznym