CHRZEST – MODNE DEKORACJE NA CHRZEST 2024

Chrzciny to ważne przyjęcie w życiu dziecka, rodziców – często organizują przyjęcie w restauracji. Podczas uroczystości Chrztu trzeba zadbać o odpowiednie dekoracje w lokalu. Najbardziej uniwersalne będą w jasnej kolorystyce, charakterystyczne dla tej okoliczności. W tym artykule odpowiemy na pytania: Jaki wybrać kolor przewodni na Chrzest dziecka? Jak udekorować stół na Chrzest? Jak udekorować salę, wnętrze na Chrzest? Jak podziękować gościom za przybycie na Chrzciny?

aranzacja-stolu-zlote-stopki.jpg

Modne dekoracje stołu na Chrzest Święty dziecka 2024

Dekoracje na Chrzest w stylu minimalistycznym

Chrzest w stylu rustykalnym 

Jaki wybrać kolor przewodni na Chrzest dziecka?

Klasyczne, modne kolory to zdecydowanie biel i złoto – pasują zarówno na Chrzest dziewczynki, jak i chłopca. Odpowiednio do płci dziecka można dobrać również dodatki różowe lub błękitne. Spójny, elegancki wystrój lokalu zostanie zachowany, gdy kolorem przewodnim będzie biel. Dekoracje na Chrzest Święty mogą być jednokolorowe lub delikatnie zdobione poszczególnymi kolorami.

Jak udekorować stół na Chrzest?

Dekoracje stołu w restauracji są bardzo ważne – dlatego na uroczystość Chrztu dostępne są dodatki z motywami odnoszącymi się do tej okoliczności. Stół to miejsce centralne podczas przyjęcia z okazji Chrzcin - to przy nim siedzą cały czas goście. Do dekoracji stołu na Chrzest potrzebne będą: serwetki papierowe/flizelinowe, bieżnik flizelinowy, kieszonki na sztućce, obrus plamoodporny, świece. W zależności, jaki zostanie wybrany kolor przewodni - warto dobrać odpowiednie dodatki. Najczęściej wybierany jest kolor biały w połączeniu ze złotem. Takie nakrycie stołu jest eleganckie i pasuje na przyjęcie zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Jeżeli zdecydujecie się na kolor różowy lub niebieski - trzeba pamiętać, że mają być one tylko dodatkiem!

Dodatkowym elementem, który powinien znaleźć się na stole to kompozycje kwiatowe. Można dobrać kwiaty dopasowane kolorystycznie do całej aranżacji stołu. Na uroczystość Chrztu pasują zarówno wysokie, jak i niskie kompozycje kwiatowe. Do stworzenia kompozycji kwiatowej warto użyć wazony szklane, ceramiczne i metalowe.

Serwetki na Chrzest – niezbędna dekoracja stołu

Serwetki na Chrzest są niezbędnym elementem całej aranżacji stołu. Pełnią funkcję praktyczną – dzięki nim można wyczyścić usta i ręce po zakończonym posiłku. Natomiast podczas uroczystości Chrztu mogą pełnić również element dekoracyjny – zdobione serwetki udekorują stół. Serwetki papierowe, flizelinowe są jednorazowe i łatwo się po nich sprząta.

Serwetki papierowe są najbardziej uniwersalne - mogą być gładkie lub dekorowane napisami, grafikami. Te zdobione pięknie będą prezentować się ułożone płasko, aby nadruk, który się na nich znajduje był widoczny. Serwetki papierowe pakowane są zazwyczaj po 20 sztuk.

Serwetki flizelinowe są eleganckie, wykonane są z wysokiej jakości papieru. Specjalnie impregnowany papier jest gruby i sztywny. Flizelinę z łatwością można składać w różne przestrzenne kształty. Serwetki flizelinowe prezentują się pięknie, gdy są ułożone płasko na talerzach gości.

Do wyboru są również serwetki materiałowe, które można wykorzystać wielokrotnie. Takie zużyte serwetki trzeba wyprać i wyprasować, aby można było je zastosować ponownie. Dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych - biały, kremowy. Te dwa kolory będą pasować na uroczystość Chrztu dziecka.

Serwetki z napisami i grafikami na Chrzest Święty – oryginalna dekoracja stołu

Serwetki z napisami podkreślają charakter i ważność uroczystości. Na Chrzest w sezonie 2024 modne będą serwetki z napisem „Chrzest Święty” i grafikami odnoszącymi się do tej uroczystości. Motyw przewodni Chrztu Świętego to z pewnością dziecięce stópki i wózeczek. Warto zastosować takie grafiki podczas aranżacji stołu na Chrzcinach. Najmodniejsze są serwetki z kolekcji Złote Stópki – można stworzyć zestaw składający się z serwetek, bieżnika, świec, czekoladek w tej samej grafice. Minimalizm jest modny i na czasie, dlatego warto wykorzystać serwetki w białym kolorze zdobione złotymi dodatkami. 

Serwetki na Chrzest Święty białe Złote Stópki

Serwetki białe z napisem "Chrzest Święty"

Jeżeli ma być podkreślona płeć dziecka na Chrzcinach, warto wybrać serwetki dopasowane kolorystycznie. Różowe serwetki z napisem „Chrzest Święty” jak najbardziej pasują na uroczystość dziewczynki. Odpowiednio dla chłopca można wybrać błękitne serwetki z napisem. Metaliczny napis na serwetkach będzie pięknie prezentował się na stole. Oprócz serwetek kolorowych z napisami są również z grafikami. Dostępne są serwetki różowe i błękitne z wózeczkiem, stópkami, bucikami.

Do kolorowych serwetek można wykorzystać pozostałe dekoracje stołu, aby stworzyć piękną kompozycję stołu. Oprócz różowych, błękitnych serwetek można wykorzystać np. bieżniki, kieszonki na sztućce w tej samej kolorystyce. Kolorowe dodatki należy połączyć z białym kolorem, aby nie było przepychu. Kolor różowy, czy błękitny powinien być tylko dodatkiem, a nie kolorem przewodnim.

Serwetki na Chrzest Święty dla dziewczynki jasnoróżowe

Serwetki błękitne na Chrzest chłopca z napisem "Chrzest Święty"

Papierowe serwetki na Chrzest

Papierowe serwetki są uniwersalne, najczęściej wybierane wśród restauratorów. Szeroka gama kolorystyczna, ilość wariantów graficznych pozwoli na wybranie odpowiednich, dopasowanych serwetek na Chrzest dziecka. Jakie serwetki wybrać na Chrzest dziecka w sezonie 2024? Modne będą serwetki delikatnie zdobione – z napisami, wzorami odpowiadającymi uroczystości Chrztu. Warto wybrać prosty, klasyczny styl – dlatego najlepszym wyborem będą serwetki w białym kolorze (jednokolorowe, dekoracyjne).

Jednokolorowe serwetki papierowe, które pasują na Chrzciny są w kolorze: białym złotym, srebrnym. Taka kolorystyka pasuje zarówno na przyjęcie z okazji Chrztu dziewczynki, jak i chłopca. Dekoracyjne serwetki zdobione złotą, srebrną koronką występują w wersji papierowej i flizelinowej. Do dekoracji stołu można wykorzystać pozostałe elementy z tymi samymi wzorami. W naszym sklepie mamy dostępne kolekcje, które składają się z bieżnika, kieszonek na sztućce, serwetek - Złota Koronka, Srebrna Koronka.

Serwetki papierowe biało-złote Złota Koronka

Chrzest w stylu botanicznym

Flizelinowe serwetki na Chrzest Święty dziecka

Serwetki flizelinowe przypominają elegancki materiał – są sztywne, dzięki temu można układać je w przestrzenne kształty. Najbardziej uniwersalne serwetki na Chrzciny będą w białym kolorze i pasują na każdą uroczystość. W sezonie 2024 warto wybrać serwetki flizelinowe, delikatnie zdobione złotymi i srebrnymi elementami. W ofercie naszego sklepu posiadamy serwetki z kolekcji Srebrno-Złota, Srebrna Koronka, Złota Koronka.

Flizelinowe serwetki występują w wersji jednokolorowej i dekoracyjnej. Najbardziej uniwersalne będą serwetki jednokolorowe - białe, złote, srebrne. Serwetki flizelinowe w jednym kolorze warto składać w piękne przestrzenne kształty. Uniwersalne kolory, takie jak biel i złoto są bardzo eleganckie, najczęściej stosowane są na ważnych uroczystościach - dlatego sprawdzą się na Chrzcinach.

Serwetki flizelinowe białe - najtaniej!

Serwetki flizelinowe dekoracyjne Srebrno-Złote

Bieżnik flizelinowy na stół – dekoracja stołu na Chrzest

Warto stworzyć nakrycie stołu, które składa się z elementów dopasowanych do uroczystości Chrztu Świętego. W sezonie 2024 modny będzie bieżnik flizelinowy z motywem złotych stópek i napisem „Chrzest Święty”. Można stworzyć zestaw z kolekcji Złote Stópki, który składa się z: serwetek papierowych, świec, czekoladek. Flizelina jest elegancka, świetnie będzie pasować na uroczystość Chrztu dziecka.

Bieżnik nie musi być wyłącznie w białym kolorze, ciekawe będzie zastosowanie różowego lub błękitnego. Wtedy taki bieżnik będzie dodatkiem, a wyglądem nie będzie przytłaczał pozostałej aranżacji stołu. Natomiast trzeba pamiętać, aby różowy i błękitny powinien być dodatkiem, a nie kolorem przewodnim.

bieznik-flizelinowy-na-chrzest-zlote-sto

Bieżnik flizelinowy na stół z napisem "Chrzest Święty"

Dekoracje na Chrzest w stylu rustykalnym 

Kieszonki na sztućce – dodatkowa dekoracja stołu na Chrzest Święty

Kieszonki na sztućce sprawdzą się jako dopełnienie nakrycia stołu podczas uroczystości Chrztu. Najbardziej uniwersalne będą jednokolorowe kieszonki na sztućce w białym kolorze – pasują do każdego stylu przyjęcia. Dodatkowo, aby podkreślić charakter uroczystości można wybrać kieszonki na sztućce ze złotym lub srebrnym napisem „Chrzest Święty”. Jeżeli zdecydujecie się na serwetki flizelinowe dekoracyjne – dobierzcie odpowiednie kieszonki z kolekcji Srebrno-Złota, Srebrna Koronka, Złota Koronka.

Do serwetek kolorowych w różowym, błękitnym można dobrać kieszonki na sztućce w tej samej kolorystyce. Będą pięknym dodatkiem stołu, który zachwyci gości. Odpowiednio do płci dziecka można dobrać kolorystycznie kieszonki, serwetki, bieżniki. Jednak należy pamiętać o tym, że kolorowe dodatki nie powinny być kolorem przewodnim.

Kieszonki na sztućce z napisem "Chrzest Święty"

Obrus plamoodporny biały, pokrowce na krzesła

Biały obrus może posłużyć jako baza do stworzenia pięknej aranżacji stołu na Chrzest. Plamoodporny obrus wykonany jest z poliestru, dlatego nie wchłania plam, tłuszczu, zabrudzeń. Po zakończonej uroczystości z łatwością można go wyprać i wyprasować. Biały obrus może zostać wykorzystany wielokrotnie - na wiele okoliczności. Biały obrus będzie pięknie komponował się z bieżnikami o różnych wzorach. Na obrusie można ułożyć bieżniki flizelinowe, z organzy, satynowe.

Biały obrus to dekoracja uniwersalna, powinna znaleźć się w każdej restauracji. W zależności, jakie stoły znajdują się w lokalu można kupić obrus prostokątny lub okrągły. Świetną ofertą jest zakup obrusów hurtowo. Aby dopełnić wygląd stołu, można również udekorować krzesła - wykorzystując pokrowce na krzesła, szarfy. Stworzy to spójny wygląd całej sali restauracyjnej. W naszym sklepie posiadamy duży wybór pokrowców na krzesła oraz dodatków do ich udekorowania. Na uroczystość Chrztu Świętego najbardziej odpowiednie będą te w białym kolorze.

Obrus plamoodporny na Chrzest Święty

Biały obrus plamoodporny

Świece na Chrzest Święty dziecka – klasyczna dekoracja na stół

Na Chrzest wybierz świece, które posiadają motywy i napisy odnoszące się do tej okoliczności. Blask świec tworzy przyjemną, rodzinną atmosferę oraz ociepla każde wnętrze lokalu. Dekoracyjne świece na Chrzest są w różnych kształtach: pieńkowe, proste, lampiony. Warto umieścić świece w odpowiednich świecznikach, podstawkach, które dopełnią nakrycie stołu. Modne w sezonie 2024 będą świece z motywem złotych stópek i napisem „Chrzest Święty”.

Lampion zapachowy będzie pięknie prezentował się na stole, a dodatkowo jego zapach wanilii lub kwiatowy stworzy przyjemną atmosferę. Świece to dekoracja uniwersalna, która sprawdzi się na przyjęciu Chrztu dziewczynki i chłopca. Nawet niezapalone świece będą tworzyć ciekawą aranżację stołu. Oprócz dekoracyjnych świec na stole będą pięknie prezentować się świece kule metalizowane białe, złote lub srebrne.

Świece na Chrzest - świeca pieńkowa biała Złote Stópki

Świece na Chrzest Święty - świeca złota Złote Stópki

Świece na Chrzciny - lampion zapachowy biały Złote Stópki

Świece na Chrzest - świece proste białe Złote Stópki

Jak udekorować salę, wnętrze na Chrzest?

Chrzest to okoliczność podczas, której warto zadbać o odpowiednie dekoracje. Do dekoracji sali możesz wybrać dekoracje wiszące, takie jak np. baner/girlanda na Chrzest z napisem „Chrzest Święty”. Balony do dekoracja klasyczna i modna – można wykorzystać ją na wiele uroczystości. Baner można powiesić na ścianie i użyć jako ściankę do sesji zdjęciowych. Zdjęcia to pamiątka, która pozwoli pokazać emocje i wspomnienia, które towarzyszyły w tym ważnym dniu. Warto wykorzystać możliwości, jakie oferują dekoracje - podkreślają ważność uroczystości, w szczególności te zdobione i odnoszące się do niej. Warto zadbać o odpowiedni wystrój sali restauracyjnej, goście będą zachwyceni.

Baner z napisem "Chrzest Święty"

Najbardziej uniwersalne będą balony jednokolorowe: złote, srebrne, białe, transparentne. Aby podkreślić ważność uroczystości Chrztu Świętego modne w sezonie 2024 będą balony z napisem „Chrzest Święty”. Nowoczesne są również balony z konfetti – będą prezentować się pięknie podczas uroczystości Chrztu. Balony można wypełnić powietrzem lub helem, w zależności jaki efekt ma zostać uzyskany. Balony wypełnione helem będą mogły unosić się nad stołem, warto przywiązać do nich ozdobną wstążkę. Efekt może zachwycić, aranżacja pięknie będzie wyglądać nie tylko w rzeczywistości, ale również na pamiątkowych zdjęciach.

Balony z napisem "Chrzest Święty"

Jak podziękować gościom za przybycie na Chrzciny?

Miłym gestem, który będzie podziękowaniem gościom za przybycie to słodki upominek – czekoladki. Praktycznie nie ma osoby, która nie lubi słodyczy, dlatego czekoladki z pewnością będą smacznym upominkiem. Czekoladki zapakowane w złoty/srebrny papier, mają białą owijkę z napisami.

Modne będzie dopasowanie czekoladek do stylu przyjęcia. Do kolekcji Złote Stópki pasują czekoladki z dwustronnymi napisami „Dziękujemy”, „Chrzest Święty”. Do wyboru są również czekoladki z kwiecistymi, roślinnymi grafikami, które sprawdzą się jako upominek podczas uroczystości Chrztu Świętego. Czekoladki można położyć obok nakryć gości – włożyć je np. do pudełek, woreczków.


Czekoladki na podziękowanie dla gości - Chrzest Święty