Kategorie

Nowe produkty

Ostatnie posty

Dekoracje ślubne - poradnik. Zaplanuj ślub i wesele! 13 pomysłów dekoracji ślubnych dla restauracji.

Dekoracje ślubne - poradnik. Zaplanuj ślub i wesele! 13 pomysłów dekoracji ślubnych dla restauracji.

W tym artykule dowiesz się:

Dekoracje ślubne - jak je wybrać?

Jakie dekoracje sali weselnej wybrać? 

Jakie dekoracje na stół weselny wybrać? 

Plener ślubny - dekoracje na ślub i wesele w plenerze.

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych uroczystości w życiu Młodej Pary. Od tego momentu związek przybiera formalnego charakteru, a dwoje zakochanych w sobie ludzi może publicznie celebrować swój wielki dzień zawarcia związku małżeńskiego w gronie rodziny i bliskich. Aby jednak nastąpił ten moment, należy odpowiednio zorganizować jego przebieg i wygląd. Ślub i wesele są planowane średnio z rocznym wyprzedzeniem. Jest to kwestia zarezerwowania lokalu oraz grona specjalistów obsługujących imprezę, jak: fotograf, DJ, firma cateringowa oraz inni. Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają sobie przyszłe Pary Młode, jest pytanie…

Dekoracje ślubne - jak je wybrać?

Dekoracje ślubne to wachlarz różnorodnych kombinacji, które można wykorzystać podczas własnego przyjęcia weselnego. Bardzo modne są dekoracje ślubne boho lub DIY, czyli zrób to sam. Kwiatowe motywy oraz dekoracje ślubne własnej roboty to hit sezonu 2021! Dekoracje weselne w stylu rustykalnym są równie popularne i cieszą się uznaniem wśród Młodych Par. Wiele narzeczeństw wykorzystuje także dekoracje ślubne z wypożyczalni, takie jak ozdobne napisy. Kwestia leży w wizji Nowożeńców. W tym artykule dowiecie się jak możecie wykorzystać dekoracje ślubne sali i stołu, oraz jak stworzyć dekoracje ślubne dla domu, na samochód oraz dekoracje ślubne kościoła tak, aby przyjęcie jak najbardziej odpowiadało waszym oczekiwaniom. 

Jakie dekoracje sali weselnej wybrać?

Sala weselna w restauracji może zamienić się w istnie bajkową scenerię. Chcąc, aby wszystko wyglądało idealnie, należy podjąć odpowiednie kroki decyzyjne podczas planowania charakteryzacji wnętrza sali weselnej. Jakie dekoracje sali weselnej w restauracji wybrać?

Pomysł #1!

Najbardziej popularną dekoracją sali weselnej są balony ślubne. Można wybrać pomiędzy tradycyjnymi balonami lateksowymi oraz niezwykle modnymi balonami foliowymi w wielu kształtach. Nasza nowoczesną propozycją dekoracji sali weselnej jest zestaw dwóch balonów z grafiką sukienki oraz fraka, które z pewnością będą prezentowały się rewelacyjnie pośród reszty aranżacji. Ponadto będą wspaniałym elementem do sesji fotograficznych weselnych. Jest to symboliczna dekoracja ślubna, dzięki której goście poczują wyjątkową atmosferę przyjęcia.

Balony na wesele "Sukienka i frak"

Balony na wesele "Sukienka i frak"

Pomysł #2!

Dekoracja ślubna w postaci tradycyjnych balonów lateksowych jest równie efektowna. Posiadamy wspaniałą wersję gigantycznych balonów z eleganckim nadrukiem “Mąż” na jednym oraz “Żona” na drugim. Balony lateksowe po napełnieniu helem z pewnością będą prezentowały się rewelacyjnie jako dekoracja sali lub gadżet do sesji zdjęciowych.

Balony na wesele z nadrukiem

Balony na wesele z nadrukiem

Pomysł #3!

Baner ślubny jest kolejnym pomysłem na dekorację sali weselnej. Chcąc urządzić przyjęcie weselne w rustykalnym stylu należy zastanowić się nad wyborem baneru z juty, który posiadamy w swojej ofercie. Jest to piękna girlanda ślubna z białym napisem JUST MARRIED. Litery umieszczone są na elementach materiału juty w kształcie chorągiewek. Jest to niezwykła dekoracja ślubna.

Baner girlanda ślubna z napisem

Baner girlanda ślubna z napisem

Jakie dekoracje na stół weselny wybrać?

Dekoracje na stół weselny powinny być zsynchronizowane ze stylem dekoracji sali weselnej. Najbardziej popularną dekoracją stołu w restauracji są serwetki flizelinowe i serwetki papierowe, a także obrusy i bieżniki, kieszonki na sztućce, świece. Jakie dekoracje na stół weselny w restauracji wybrać?

Pomysł #4!

Dekoracja ślubna w postaci eleganckich serwetek flizelinowych z pewnością jest elementem MUST HAVE przyjęcia. Serwetki weselne w uniwersalnej kolorystyce delikatnej bieli z akcentami złota lub srebra z pewnością odnajdą swoją rolę na przyjęciu weselnym. Polecamy serwetki flizelinowe z delikatną koronką oraz z subtelnymi wzorami z serii ROCOCO. Właściwe będzie także użycie serwetek w klasycznym wydaniu śnieżnobiałej bieli. 

Serwetki flizelinowe ślubne

Serwetki flizelinowe ślubne dekoracyjne

Serwetki flizelinowe białe klasyczne ślubne

Serwetki flizelinowe białe klasyczne ślubne

Pomysł #5!

Oryginalnym pomysłem dekoracji stołu weselnego są także klasyczne białe serwetki z nadrukiem. Piękny napis na naszych serwetkach “love” z pewnością jeszcze bardziej podkreśli miłosny charakter przyjęcia weselnego. Mimo to, zostaną zachowane ramy minimalistycznej dekoracji ślubnej.

Serwetki flizelinowe z napisem love

Serwetki flizelinowe z napisem love

Pomysł #6!

Obrus weselny jest rewelacyjną dekoracją na stół w restauracji. Bieżnik flizelinowy lub obrus plamoodporny będzie świetnym rozwiązaniem. Polecamy dopasować motyw oraz kolor bieżnika do stylu serwetek ślubnych. Świetnie prezentuje się nasz bieżnik w stylu Rococo z elementami srebra oraz złota. Jest niezwykle elegancki i pasuje do wielu aranżacji wnętrza lokalu. 

Bieżnik flizelinowy dekoracyjny ślubny

Bieżnik flizelinowy dekoracyjny ślubny

Pomysł #7!

Dekoracje ślubne w postaci świec dekoracyjnych to kolejny element na liście obowiązkowych dekoracji stołu w restauracji. Piękne matowe świece w kolorze srebra oraz złota świetnie prezentują się na uroczystościach ślubnych. Świece budują niezwykłą atmosferę. Stosując odpowiednie warianty kolorystyczne można dokładnie zadbać o jednolitą aranżację.

Świece ślubne dla restauracji

Świece ślubne dla restauracji

Pomysł #8!

Bardzo modne w sezonie 2021 są dekoracje ślubne z drewna. Wyglądają naturalnie i można je wykorzystać w wybrany sposób. Ozdobny napis drewniany w wieńcu “Państwo Młodzi” można umieścić w dowolnym miejscu: nad Parą Młodą, na wejściu do sali, na stole przy Nowożeńcach. Jest to niezwykle estetyczna dekoracja ślubna, bardzo nowoczesna i uniwersalna.

Dekoracje drewniane na wesele

Dekoracje drewniane na wesele

Plener ślubny - dekoracje na ślub i wesele w plenerze.

Plener ślubny jest coraz bardziej popularną formą urządzania przyjęcia weselnego. Wiele par decyduje się na tego typu przyjęcie głównie w sezonie wiosna-lato. Jest to sposób na niezwykłą aranżację do sesji zdjęciowych. Naturalna przestrzeń plaży, lasu, łąki lub innej scenerii wybranej przez przyszłych Małżonków, powinna być odpowiednia dla ich preferencji oraz oczekiwań, względem przyjęcia weselnego. Jakie dekoracje ślubne wykorzystać w plenerze?

Pomysł #9!

Dekoracje ślubne w postaci nowoczesnych lampek to z pewnością strzał w dziesiątkę! Lampki LED w kształcie żarówek są przeznaczone do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego. Wybitnie prezentują się jednak w plenerze, gdy się nieco ściemni. Wprowadzają niezwykły klimat, a ich aura rewelacyjnie udziela się na sesjach zdjęciowych Pary Młodej. Nowoczesny element dekoracji ślubnej z pewnością podkreśli wyjątkowy charakter uroczystości.

Lampki LED - dekoracja ślubna

Lampki LED - dekoracja ślubna / Źródło: Pinterest

Pomysł #10!

Wspomniane wcześniej dekoracje ślubne z drewna swobodnie znajdują swoje zastosowanie także w plenerze ślubnym. Tabliczki z romantycznym napisem “Better” oraz “Together” cudownie podkreślą więź nowo upieczonych Małżonków. Można je zawiesić na krzesłach lub w dowolnym miejscu pośród weselnej scenerii. 

Dekoracje drewniane na ślub i wesele

Dekoracje drewniane na ślub i wesele

Pomysł #11!

Dekoracje ślubne z drewna to także ozdobne drogowskazy w postaci drewnianych strzałek z napisem. Są one skuteczne we wskazywaniu odpowiedniej drogi na ceremonię. Świetnie komponują się z całością aranżacji i mają praktyczne zastosowanie. Ten dodatek ślubny może zostać także pamiątką po uroczystości.

Dekoracje drewniane na ślub i wesele

Dekoracje drewniane - drogowskazy na ślub i wesele

Dekoracje ślubne - inne propozycje 

Poza standardowymi dekoracjami ślubnymi istnieją także inne formy aranżacji przestrzeni, jak ozdobne czekoladki w ramach podziękowania oraz piękne pamiątkowe księgi weselne do wpisów dla gości.

Pomysł #12!

Czekoladki podziękowania dla gości z pięknymi ślubnymi motywami to rewelacyjny sposób na niestandardową dekorację stołu. Czekoladki można swobodnie ułożyć przy nakryciach dla gości i miło ich zaskoczyć na uroczystości. Ten drobny upominek jest subtelnym wyrazem wdzięczności Pary Młodej względem zgromadzonych gości wesela i ślubu. Dodatkowo czekoladki pełnią formę dekoracyjną stołu weselnego. 

Czekoladki podziękowania dla gości na ślub i wesele

Czekoladki podziękowania dla gości na ślub i wesele

Pomysł #13!

Dekoracja ślubna w postaci księgi weselnej to wspaniały sposób na gromadzenie wspomnień z wyjątkowej uroczystości zaślubin. Księga gości może leżeć w przeznaczonym miejscu, co umożliwia gościom wpisywanie się oraz jednoczesne stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej pamiątki dla Pary Młodej. Piękna biała księga gości, dekorowana złotym napisem “love” jest uniwersalna i będzie pasowała do każdego charakteru przyjęcia weselnego. 

Księga gości weselnych z napisem love

Księga gości weselnych z napisem love

> ZOBACZ WSZYSTKIE DEKORACJE ŚLUBNE Z NASZEJ OFERTY DLA RESTAURACJI <

Warto przeczytać także:

Jak udekorować salę i stół na 18 w restauracji?

Zmieniająca się moda w naszym życiu

Magdalena Bieganowska