Kategorie

Promocje

Nowe produkty

Ostatnie posty

Pomysły na dekoracje wiosenne - jak udekorować stół i wnętrze na wiosnę?

Pomysły na dekoracje wiosenne - jak udekorować stół i wnętrze na wiosnę?

Pomysły na dekoracje wiosenne - jak udekorować stół i wnętrze na wiosnę?

Okres wiosenny jest piękny, ponieważ wszystko budzi się do życia. Wiosenne porządki są wszędzie, zazwyczaj odnoszą się do wystroju wnętrz w domu, restauracjach, hotelach. Warto wprowadzić również zmiany w lokalu, ponieważ nowa odsłona może pozytywnie wpłynąć na codzienne funkcjonowanie lokalu. Warto zadbać o odpowiednie dekoracje wiosenne

Dekoracje wiosenne dla restauracji

W tym artykule dowiecie się:

- Jak udekorować wiosenny stół w restauracji?

- Jakie serwetki wybrać na wiosenny stół?

- Jak udekorować krzesła w restauracji?

- Jakie są najmodniejsze dekoracje wiosenne do sali?

- Jakie są wiosenne dekoracje z papieru?

Jak udekorować stół wiosenny?

Wiosna to radosny okres w roku, jest to piękna pora roku. Z tym okresem przychodzą wiosenne postanowienia i porządki, dlatego duża część osób decyduje się na zmianę np. wystroju wnętrz. Często można spotkać takie zmiany w ulubionej kawiarni, hotelu, czy restauracji. Z wiosną wszystko się zmienia, dlatego warto zaopatrzyć lokal o nowe, dodatkowe dekoracje. Wystarczy niewielka zmiana, która może pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie lokalu. Do udekorowania wiosennego stołu warto wykorzystać: serwetki, kieszonki na sztućce, bieżniki flizelinowe, podkładki pod talerze, świece.

Zmianę można rozpocząć od wprowadzenia wielokolorowych dodatków na stole. Nawet zmiana serwetek z białych na pomarańczowe może wprowadzić świeży i nowy wygląd lokalu. Wiosna i lato to czas w roku, dzięki któremu można stworzyć naprawdę pięknie i niepowtarzalne nakrycia stołu. Czasami wystarczy umieścić pojedyncze kwiaty w szklanym wazonie lub całe bukiety sezonowych roślin, tworząc przy tym piękną kompozycję. Każdy detal ma znaczenie, a goście lokalu czy hotelu zwracają na to uwagę. Lubimy przebywać w miejscach, w których czujemy się dobrze, prawda? Dlatego warto zadbać o to, aby goście poczuli się wyjątkowo i swobodnie we wnętrzu restauracji.

Jakie serwetki wybrać na wiosenny stół?

Wiosenne serwetki powinny znaleźć się w każdym lokalu. Z pewnością wyróżnia je to, że są wielokolorowe i wprowadzają do lokalu lekką i radosną atmosferę. Serwetki posiadają funkcję dekoracyjną oraz praktyczną. Praktyczność serwetek flizelinowych i papierowych polega na tym, że umożliwiają oczyszczenie ust i rąk po zakończonym posiłku. Dodatkowo, dzięki temu że są wykonane z papieru, to po zużyciu można je wyrzucić od razu do kosza. Ułatwi to sprzątanie zarówno po przyjęciu, jak i podczas codziennego funkcjonowania lokalu. 

Serwetki papierowe występują w rozmiarze 33x33 cm, jest to najbardziej spotykany typ serwetek. Można dostać je łatwo w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym. Natomiast nie wszędzie dostępne są w tak szerokiej gamie kolorystycznej i wzorzystej – dlatego zachęcamy do zakupu w naszym sklepie. Dekoracyjne serwetki w kwiaty będą pięknie prezentować się na wiosennym stole.

Jeżeli przyjęcie ma odbyć się w jakieś konkretnej kolorystyce, warto wykorzystać do niego złote, srebrne koronkowe wzory. Do przyjęcia Komunii i Chrztu można wykorzystać serwetki papierowe, które posiadają napisy i motywy charakterystyczne dla tych okoliczności.

Dekoracje wiosenne dla restauracjiSerwetki wiosenne w kwiaty

Serwetki flizelinowe występują w niestandardowym rozmiarze 40x40cm. Papier jest poddany specjalnemu procesowi impregnacji, dzięki temu jest sztywny i gruby. Dzięki temu serwetki z flizeliny można składać w różne, ciekawe przestrzenne kształty. Dostępne są w wersji jednokolorowej lub dekoracyjnej (z motywami charakterystycznymi do sezonu wiosennego).

Wiosna to czas, podczas którego odbywa się wiele ważnych uroczystości. W restauracjach można wyprawiać przyjęcia z okazji: Wielkanocy, Chrztu, Komunii Świętej. Dlatego warto zaopatrzyć się dużo wcześniej o serwetki, które będą pasować na wiele okoliczności. W szczególności dotyczy to się wymienionych wcześniej okoliczności. Być może warto postawić na jednokolorowe serwetki flizelinowe białe, jasnozielone.

Serwetki wiosenne dla restauracjiSerwetki flizelinowe jasnozielone

Kieszonki na sztućce - dodatkowa dekoracja stołu

Kieszonki na sztućce to pewnego rodzaju typ serwetek. Występują w wersji uniwersalnej papierowej oraz w wersji flizelinowej. Najczęściej wykorzystywane są kieszonki na sztućce białe papierowe, ponieważ pasują na każdą okoliczność. Bez względu na kolor przewodni będą pięknie prezentować się na wiosennym stole.

Kieszonki na sztućce mogą być również wykorzystane podczas okoliczności, które towarzyszą wiosennemu okresowi. Na pewno do gustu gości przypadną te delikatnie ozdobione koronkowym motywem. Zdobione złotymi lub srebrnymi elementami będzie można wykorzystać podczas: Chrztu, Komunii Świętej.

Kieszonki na sztućce białe

Kieszonki na sztućce papierowe białe

Kieszonki na sztućce zielone

Kieszonki na sztućce jasnozielone Faktura Lnu

Bieżniki flizelinowe - dekoracyjne i jednokolorowe bieżniki

Bieżniki to dekoracja na wiosnę, która na pewno wzbogaci każde nakrycie stołu. Oprócz uniwersalnych jednokolorowych bieżników, można wykorzystać te dekoracyjne. Wielokolorowe, zdobione bieżniki posiadają motywy kwiatów. Flizelinowe bieżniki przypominają elegancki materiał, dlatego pięknie uzupełnią nakrycie stołu. Aby były bardziej widoczne warto umieścić je na białym obrusie plamoodpornym. Na pewno takie rozwiązanie sprawdzi się podczas organizowania przyjęcia dla dużej liczby gości.

Na myśl o wiośnie przychodzą nam przyjęcia towarzyszące temu radosnemu okresowi w roku. Na pewno są to uroczystości Chrztu i Komunii Świętej. W naszym sklepie przygotowaliśmy podział ze względu na te dwie okoliczności, dlatego z łatwością można znaleźć ten najbardziej interesujący. Dużym powodzeniem cieszą się te zdobione charakterystycznymi motywami i napisami odnoszącymi się do tych okoliczności.

Bieżnik flizelinowy jasnobrązowy Faktura Lnu

Podkładki na stół

Podkładki to uzupełniający dodatek wiosennego stołu, można wykorzystać je na i pod talerzami. Dostępne są w dwóch kształtach: okrągłe, prostokątne. Te pierwsze są w wersji koronkowej, posiadają piękny ażurowy wygląd – można dobrać odpowiednie do koloru przewodniego przyjęcia. W zależności w jakim stylu jest zorganizowana uroczystość, czy wygląd restauracji można wybrać białe, srebrne, złote. Te trzy kolory są jak najbardziej uniwersalne i najczęściej stosowane podczas różnych okoliczności.

Odpowiednio do okresu wiosennego warto zastosować podkładki flizelinowe charakterystyczne i odnoszące się do wiosny. Aby stworzyć w restauracji taki klimat, warto zaopatrzyć lokal o podkładki z kwiatowymi motywami. Sezonowe kwiaty mogą być zarówno na bieżniku, serwetkach, jak i żywe w wazonach. Podkładki wykonane są z flizeliny, dlatego będą przypominać elegancki materiał.

Podtalerze podkładki papierowe ażurowe białe

Podkładki pod talerze papierowe białe tłoczone

Obrus plamoodporny - podstawowa i uniwersalna dekoracja stołu

Do lokalu świeżość wprowadzi na pewno czysty, biały obrus plamoodporny. Posłużyć może jako baza do stworzenia wiosennej aranżacji stołu w restauracji. W każdym lokalu powinien znaleźć się obrus, w hurtowej ilości sztuk, ponieważ przyjęcia organizowane są na duża liczbę gości. Stół to bardzo ważny element obok przygotowywanych posiłków w lokalu. To przy nim spędza się praktycznie cały czas podczas każdego posiłku, dlatego powinien być odpowiednio udekorowany do okazji i okoliczności. Obrus ochroni stół przed zniszczeniami, zadrapaniami i zabrudzeniami. Dlatego warto zastosować taki element podczas organizowania przyjęcia na większą liczbę gości. Obrus można wykorzystać podczas wielu okoliczności, wielokrotnie. Nawet podczas wiosennego okresu w lokalu mogą być organizowane przyjęcia z okazji: Wielkanocy, Komunii, czy Chrztu Świętego.

Obrus plamoodporny biały

Świece – dekoracja na wiosenny stół

Świece to dekoracja, która bez względu na okoliczność wprowadzą do wnętrza ciepłą i klimatyczna atmosferę. Nawet niezapalone świece mogą tworzyć piękną aranżację stołu. Największy efekt stworzą, gdy zostaną zapalone wieczorem, w nocy – będą najbardziej widoczne. Na pewno najczęściej wykorzystywane w tym wiosennym okresie są świece białe. Ze względu na kształt chętnie kupowane są pieńkowe i kuliste, ponieważ są najbardziej stabilne. Dodatkowo warto umieścić te rodzaje świec w odpowiednich świecznikach: szklanych, metalowych, czy drewnianych podstawkach. Podczas wiosennego okresu z całą pewnością pasują świece w kolorze różu i zieleni. Warto dopasować świece do całej aranżacji stołu, jak i do koloru przewodniego wystroju wnętrz, czy przyjęcia.

Komplet - szklany kielich i świeca pieńkowa

Romantyczna atmosferę do lokalu z pewnością wprowadzą świece proste. Ten rodzaj musi być umieszczony w świecznikach, ze względu na ich niestandardowy kształt. Warto zaopatrzyć lokal o świeczniki 2w1. Dotyczy to zarówno świeczników szklanych, drewnianych jak i ceramicznych. Dzięki takiej możliwości, można umieścić w nich świece proste lub tealighty. Najbardziej uniwersalne są świeczniki szklane, ponieważ pasują do każdego rodzaju przyjęcia. Wiosenne świece będą zdecydowanie pięknie prezentować się w szklanych świecznikach. Świeczniki to element, który będzie wykorzystany wielokrotnie podczas wielu okazji.

Świece proste długie liliowe

Jak udekorować krzesła w restauracji? - pokrowce i szarfy

Podczas wiosny organizowane są przyjęcia z okazji Wielkanocy, Chrztu, czy Komunii dlatego warto zaopatrzyć lokal o odpowiednie dekoracje krzeseł. Pokrowce na krzesła jak najbardziej sprawdzą się podczas wielu okoliczności, można wykorzystać je wielokrotnie. Jeśli wystrój lokalu na to pozwoli to pokrowce mogą być stosowane podczas codziennego funkcjonowania restauracji. Materiałowe pokrowce ochronią krzesło przed zniszczeniami, zarysowaniami i innymi czynnikami. Zasłonią pustą przestrzeń pod krzesłami, wpłynie to pozytywnie na wizualny wystrój lokalu.

Taki element dekoracyjny w postaci pokrowców można stosować np. podczas przyjęć w stylu glamour. W okresie wiosennym jest wiele okazji, aby wyprawić w takim stylu przyjęcie: Komunia, Chrzest, Wielkanoc. Dodatkowo można pokrowce wykorzystać podczas innych przyjęć, w zależności od charakterystyki przyjęcia. Pokrowce na krzesła dostępne są w kilku wersjach. Najbardziej uniwersalne i najczęściej wybierane są te w kolorze białym, wykonane z elastycznego materiału. Taki rodzaj pokrowców jest odpowiedni na krzesła z prostym, jak i okrągłym oparciem.

Pokrowce na krzesła elastyczne białe uniwersalne

Krzesła można udekorować również poprzez szarfy na krzesła i wianki. Do okresu wiosennego sprawdzą się przede wszystkim te, które posiadają żywe i radosne kolory: różowe, zielone. Natomiast wiosenny czas to nie tylko kolorowe dekoracje, ponieważ towarzyszą mu konkretne przyjęcia. Jednym z nich jest Wielkanoc, Chrzest i na pewno Komunia. Dlatego warto, aby w lokalu znalazły się dekoracje krzeseł, szarfy w kolorach bieli, złotego i srebrnego. Taką kolorystykę można wykorzystać wielokrotnie, dlatego warto zaopatrzyć się w dużą ilość sztuk – odpowiednią do ilości krzeseł.

Dekoracje na krzesła - szarfy, wianki na krzesła

Dekoracje wiosenne do zawieszenia - z papieru i bibuły

Ekologiczne są papierowe dekoracje takie jak: kule, lampiony, rozety. Można umieścić je na stole jak i powiesić nad stołem, czy ścianie. Kolorowe dekoracje wiszące ożywią wnętrze i wprowadzą do niego radosną atmosferę. Ciekawe będzie zawieszenie dekoracji, o różnych kolorach i kształtach na suficie. Dzięki temu wnętrze będzie mogło być charakterystyczne i goście z pewnością pozytywnie je zapamiętają. Dekoracje wiosenne kolorowe umieszczone w oknie będą zachęcać gości, aby odwiedzić Waszą restaurację!

Lampiony papierowe - kula papierowa lampion/ Źródło: Pinterest.com

Dekoracje wiosenne do sali restauracyjnej - balony 

Salę w okresie wiosennym można udekorować na kilka sposobów – jedną z najczęściej spotykanych dekoracji są balony. Balony są chętnie wykorzystywane podczas różnych okoliczności, jak najbardziej odpowiednie na wiosenny okres. Warto wtedy wybrać te w kolorze zieleni – ponieważ swoim kolorem przypominają budzące się do życia rośliny. Każdy rodzaj balonów można wypełnić zarówno powietrzem, jak i helem. Ten drugi efekt skutkuje tym, że balony unoszą się w powietrzu.

Podczas wiosny można spotkać się z takimi okolicznościami, jak: Chrzest, Wielkanoc, Komunia. Warto, aby mieć w lokalu odpowiednie dekoracje, które będą charakterystyczne dla tych okoliczności. Na pewno sprawdzą się tutaj balony z napisami „Chrzest Święty”, czy „Pierwsza Komunia Święta”.

Balony - dekoracje do sali

Zbliża się Wiosna 2020!

Zadbaj o to, aby w lokalu znalazły się odpowiednie dekoracje na wiosnę!

>>ZOBACZ WSZYSTKIE WIOSENNE DEKORACJE 2020<<

Polecam także do przeczytania:

Jak udekorować stół na Chrzest Święty? 5 pomysłów na aranżację stołu

Jak udekorować stół komunijny? - modne dekoracje 2020

Zmieniająca się moda w naszym życiu

Karolina Siwczak

Zostaw komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Imię (nick):
E-mail: (nie zostanie opublikowany)
Komentarz: