Promocje

Nowe produkty

Ostatnie posty

Wielkanoc

Wielkanoc to dobry moment na zastosowanie wielokolorowych dekoracji w restauracji. Kolory wiosny są radosne i pełne życia, idealnie wpisują się w świąteczny nastrój. Wielkanoc to święto przypadające podczas wiosny. W tym okresie ozdoby w restauracjach nie muszą być tylko w jednolitych kolorach, ale również wzorzyste. Dodatkowym elementem, wyróżn...

Wielkanoc to dobry moment na zastosowanie wielokolorowych dekoracji w restauracji. Kolory wiosny są radosne i pełne życia, idealnie wpisują się w świąteczny nastrój. Wielkanoc to święto przypadające podczas wiosny. W tym okresie ozdoby w restauracjach nie muszą być tylko w jednolitych kolorach, ale również wzorzyste. Dodatkowym elementem, wyróżniającym Wielkanoc to motyw: jajek, kwiatów i królików. Zdobione serwetki i bieżniki będą ciekawym nakryciem stołu podczas śniadania wielkanocnego. Wielokolorowe dekoracje takie jak pompony, rozety i balony stworzą nowoczesny i świeży wygląd restauracji. 

Więcej

Wielkanoc 67 produktów

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 67 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 67 elementów

Wielkanoc - święto przyćmione przez Boże Narodzenie

Boże Narodzenie jest dużo bardziej wyczekiwanym i lubianym przez Polaków świętem, chociaż według nauki kościoła to Wielkanoc jest bardziej podniosłą okazją. Z czego więc wynika większa sympatia do Bożego Narodzenia niż do Wielkanocy? Po pierwsze świętowanie narodzin dziecka jest dla zwykłego śmiertelnika rzeczą normalną i naturalną - cieszymy się, kiedy dzieci się rodzą. Z kolei zmartwychwstanie jest zupełnie abstrakcyjną okazją do świętowania dla przeciętnego człowieka, gdyż nie znamy takiego zjawiska z życia codziennego, w związku z czym ideologicznie świętowanie takiej okazji jest trudniejsze i bez mocno ugruntowanej wiary w Boga jest raczej mało możliwe, żeby czuć szczególną radość.

Świąteczny klimat w wielu obliczach...

Po drugie święta Bożego Narodzenia mają swój klimat, który jest absolutnie wyjątkowy. Jest on budowany przez mnóstwo ozdób i dekoracji, które otaczają nas zewsząd, a także dzięki świątecznym piosenkom puszczanym w radio. Choinki i światełka przepełniają wszystkie galerie handlowe i markety coraz szybciej - obecnie najczęściej od razu po Wszystkich Świętych pojawiają się w sklepach pierwsze bożonarodzeniowe dekoracje. Jak w takich okolicznościach mamy nie ulec pokusie i nie poczuć klimatu świąt oraz nie chcieć przenieść go także do swojego domu? Trudno jest nie ulec, dlatego co roku dokupujemy jakieś nowe pierdółki, aby święta były magiczne. Może o tym świadczyć fakt, że ozdób tych jest na rynku coraz więcej, a więc ciągle musimy je kupować. Boże Narodzenie to święto ciepłe i rodzinne i chociaż w Wielkanoc także możemy spotkać się z rodziną, to jednak nie będzie to już to samo, gdyż okoliczności, w jakich ma miejsce świętowanie wielkanocy nie sprzyjają aż tak bardzo wzajemnej czułości, troskliwości i opiece. Klimat Bożego Narodzenia jest więc wyjątkowy z kilku powodów. Nie oznacza to jednak, że Wielkanoc musi być smutna i nudna, gdyż ma ona także swoje zalety.

Wyjątkowość świąt wielkanocnych

Po pierwsze Wielkanoc jest świętem ruchomym, ma miejsce wcześniejszą lub późniejszą wiosną, a więc wtedy, gdy w świecie przyrody zaczyna robić się bardziej wesoło i kolorowo. Skoro na Boże Narodzenie dekorujemy nasze domy, sklepy, restauracje i hotele z takim rozmachem to dlaczego by nie poświęcić trochę czasu i uwagi, aby udekorować je także z okazji zbliżającej się Wielkanocy?

Charakterystyczne ozdoby wielkanocne

Można do tego celu wykorzystać żywe symbole wiosny, czyli kwiaty - żonkile, przebiśniegi, krokusy, tulipany, maki, stokrotki lub słoneczniki. Popularną rośliną skojarzoną z Wielkanocą jest też bukszpan, rzeżucha, bazie, a także żywy mech wkomponowany w różne stroiki. Żywe kwiaty w wazonie mogą być namiastką żywej choinki, którą trzymamy w domach w czasie Bożego Narodzenia. Jako uzupełnienie dekoracji stołu wykorzystać można serwetki flizelinowe, podkładki i bieżniki z motywami wiosenno-wielkanocnymi, a więc z jajkami, pisankami,  zajączkami, kurczaczkami, barankami, wiosennymi kwiatami i tego typu wzorami. Można wykorzystać także prostsze, jednokolorowe serwetki i bieżniki z flizeliny oraz organzę, która także może posłużyć jako bieżnik. Przeważającymi kolorami w dekoracjach wielkanocnych jest żółty, zielony i pomarańczowy, dlatego polecamy dodatki - zarówno serwetki, podkładki, bieżniki, jak i balony, kule i pompony bibułowe, rozety i świece - właśnie w tych kolorach.

Produkty bestsellerowe w kategorii: dekoracje WIELKANOCNE

W tej kategorii naszym Klientom najbardziej przypadło do gustu: podkładki Spring in the air. Gorąco polecamy!

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii DEKORACJE na OKOLICZNOŚĆ:

Wesele

Komunia

Uroczystości żałobne

Wiosna

Lato

Halloween

Andrzejki

Boże Narodzenie

Sylwester i karnawał

Walentynki