Nowe produkty

Ostatnie posty

dekoracje komunijne

Dekoracje komunijne, które powinny znaleźć się w każdej restauracji są w jasnej kolorystyce. W naszym sklepie dowiecie się, jak modnie udekorować stół na Komunię Świętą. Potrzebne będą serwetki komunijne papierowe lub flizelinowe. Dodatkowym elementem, który wzbogaci nakrycie stołu to bieżniki na stół i kieszonki na sztućce. Warto pamiętać o świ...

Dekoracje komunijne, które powinny znaleźć się w każdej restauracji są w jasnej kolorystyce. W naszym sklepie dowiecie się, jak modnie udekorować stół na Komunię Świętą. Potrzebne będą serwetki komunijne papierowe lub flizelinowe. Dodatkowym elementem, który wzbogaci nakrycie stołu to bieżniki na stół i kieszonki na sztućce. Warto pamiętać o świecach na Komunię, które są piękną dekoracją stołu komunijnego. Dekoracje komunijne posiadają grafiki, które odnoszą się do tej uroczystości - najczęściej wybierane to kielich i Hostia.

Więcej

dekoracje komunijne 152 produktów

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 152 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 152 elementów

Dekoracje na Komunię Świętą - dekoracje komunijne

Komunia to ważna uroczystość każdego dziecka i jego rodziców. Zazwyczaj przyjęcia komunijne organizowane są w restauracjach, dlatego trzeba zadbać o odpowiedni wystrój stołu i wnętrz. Aby podkreślić charakterystykę przyjęcia warto wykorzystać do tego ozdoby, które mają motywy odnoszące się do Pierwszej Komunii Świętej. Najczęściej wybierane są dekoracje w białym, złotym i srebrnym kolorze.

Jak udekorować komunijny stół?

Stół komunijny to ważny element dekoracyjny w lokalu. Na pewno powinny znaleźć się na nim serwetki komunijne: papierowe lub flizelinowe. Kolejną ważną dekoracją są bieżniki, które posiadają motywy odnoszące się do Pierwszej Komunii Świętej. Elementami uzupełniającymi nakrycie stołu są kieszonki na sztućce, świece na Komunię oraz upominki dla gości. Zazwyczaj każde przyjęcie komunijne zachowane jest w jasnej kolorystyce. Zazwyczaj biel to kolor podstawowy, który wykorzystywany jest do każdej aranżacji stołu. Modne dodatki są również w kolorze złotym i srebrnym - taka kolorystyka pasuje zarówno na przyjęcie dziewczynki, jak i chłopca.

Najmodniejsze serwetki komunijne w sezonie 2020

Na stole komunijnym powinny znaleźć się przede wszystkim serwetki komunijne. Serwetki, które muszą znaleźć się na stole mogą być papierowe lub flizelinowe. Serwetki papierowe są dostępne w wielu wzorach, które odnoszą się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Najmodniejsze serwetki komunijne są te z motywem Złotej Hostii i Kielicha - najczęściej wybierane na przyjęcie komunijne. Aby podkreślić ważność uroczystości, warto wybrać te z napisem "Pierwsza Komunia Święta".

Serwetki komunijne Złota Hostia

Serwetki na Komunię Złoty Kielich

Serwetki flizelinowe są grube, sztywne, przypominają materiał. Z łatwością można składać je w przestrzenne kształty, ułożone płasko na talerzach gości będą również pięknie się prezentować. Warto wybrać kolor przewodni przyjęcia - modne jest połączenie bieli ze złotym lub srebrnym kolorem. Na Komunię zarówno dziewczynki, jak i chłopca będą serwetki z kolekcji Złota Koronka, Srebrna Koronka i Srebrno-Złota. Najbardziej uniwersalne są serwetki flizelinowe białe - w naszym sklepie dostaniecie je w najniższej cenie.

Serwetki flizelinowe białe - najtaniej!

Serwetki flizelinowe na Komunię Srebrno-Złote

Serwetki flizelinowe Złota Koronka

Jakie wybrać bieżniki na komunijny stół?

Elementem uzupełniającym nakrycie stołu komunijnego to bieżniki. Najmodniejsze są bieżniki z motywami charakterystycznymi do Pierwszej Komunii Świętej. Na takich flizelinowych bieżnikach znajduje się grafika kielicha, Hostii, gołębia, winogron. Zastosowanie takiej dekoracji komunijnej z pewnością podkreśli ważność tej uroczystości. Bieżniki komunijne można ułożyć bezpośrednio na stole lub umieścić na białym obrusie plamoodpornym. Na komunijny stół pasują bieżniki jednokolorowe lub dekoracyjne z wybranych kolekcji dostępnych w naszym sklepie: Złota Koronka, Srebrna Koronka, Srebrno-Złota.

Bieżnik komunijny Złoty Kielich i Hostia

Bieżnik na stół na Pierwszą Komunię Świętą

Czy kieszonki na sztućce są dekoracją obowiązkową na przyjęciu komunijnym?

Kieszonki na sztućce to dodatkowy element dekoracyjny stołu na Komunię. Kieszonki to rodzaj serwetek, dlatego po rozłożeniu można je również użyć do wytarcia rąk po zakończonym posiłku. Najbardziej uniwersalne są kieszonki na sztućce papierowe białe, pasują do każdego stylu przyjęcia. Można stworzyć nakrycie stołu, wykorzystując do tego dekoracje w tym samym motywie. Do stworzenia zestawu posłużą: serwetki, bieżniki, kieszonki na sztućce. Taki zestaw może być dekoracyjny z kolekcji Złota Koronka, Srebrna Koronka, Srebrno-Złota lub jednokolorowy złoty, srebrny.

Kieszonki na sztućce białe papierowe

Kieszonki na sztućce Srebrna Koronka

Najmodniejsze świece na Pierwszą Komunię Świętą

Świece na Komunię mogą być o różnych kształtach. Najczęściej na komunijny stół w restauracji wybierane są świece pieńkowe, które posiadają grafikę Złotej Hostii. W lokalu może unosić się piękny kwiatowy lub waniliowy zapach, jeśli zostaną wykorzystane lampiony zapachowe. Świece można umieścić w specjalnych świecznikach, w szczególności świece proste. Najbardziej uniwersalne będą świeczniki szklane, ponieważ szkło pasuje do każdego stylu przyjęcia. 

Świeca na Komunię Złota Hostia - bestseller!

Lampion zapachowy na Komunię Złoty Kielich

Jak podziękować gościom za przybycie na Komunię?

Na stole powinny znaleźć się również słodkie podziękowania dla gości za przybycie na przyjęcie komunijne. W ramach podziękowania można obdarować bliskie osoby, częstując mlecznymi czekoladkami. Czekoladki to słodki upominek, który przypadnie do gustu każdej obdarowanej osobie. Słodki upominek może mieć opakowanie, na którym jest grafika odnosząca się do Pierwszej Komunii Świętej - Złoty Kielich. Taki akcent delikatnie podkreśli ważność uroczystości, wszystkie czekoladki posiadają napis "Dziękujemy".

Czekoladki na podziękowanie Złoty Kielich

Komunijne motywy i symbole

Najczęściej powtarzającym się motywem wśród dekoracji komunijnych jest Hostia, czyli okrągły opłatek używany w czasie Mszy Świętej. Katolicy wierzą, że podczas Eucharystii dokonuje się przeistoczenie, po którym chleb i wino stają się rzeczywistym ciałem i krwią Jezusa Chrystusa. 

Motywem pojawiającym się w kontekście Komunii Świętej jest także gołąb, gdyż jest to symbol Ducha Świętego i niewinności. Uzupełnienie często stanowią dodatki wykonane z białej koronki, kwiatów lub ornamentów w kolorze złota i srebra.

Czasami wykorzystywany jest także kolor błękitny, nie jest on kolorem liturgicznym to jest powszechnie kojarzony z Matką Boską. Najbardziej komunijnym kolorem jest biel, a najpowszechniejszym jej uzupełnieniem w tym przypadku nadal pozostaje złoto i srebro.

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii OKOLICZNOŚĆ:

Chrzest

Wesele

Wiosna

Wielkanoc

Lato

Halloween

Andrzejki

Boże Narodzenie

Sylwester i karnawał

Walentynki