Promocje

Nowe produkty

Ostatnie posty

Komunia

Komunia to możliwość stworzenia ciekawych kompozycji z użyciem dekoracji przeznaczonych na to przyjęcie w restauracji. Praktycznie nie ma osoby, która nie uwielbia balonów, zatem dlaczego nie wykorzystać ich na okoliczność, jaką jest komunia? W naszym sklepie internetowym oferujemy balony jednolite oraz z napisami, wzorami i konfetti w środku. N...

Komunia to możliwość stworzenia ciekawych kompozycji z użyciem dekoracji przeznaczonych na to przyjęcie w restauracji. Praktycznie nie ma osoby, która nie uwielbia balonów, zatem dlaczego nie wykorzystać ich na okoliczność, jaką jest komunia? W naszym sklepie internetowym oferujemy balony jednolite oraz z napisami, wzorami i konfetti w środku. Nakrycie stołu jest bardzo ważne, oprócz serwetek i świeczek, ciekawym pomysłem może być bieżnik i dekoracyjne napisy dotyczące Pierwszej Komunii Świętej. Dodatkowym pomysłem na udekorowanie sali mogą być girlandy, kule bibułowe, takie ozdoby nadadzą uroczystości niepowtarzalnego klimatu.

Więcej

Komunia 115 produktów

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 115 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 115 elementów

Wyjątkowy dzień w życiu dziecka

Pierwsza Komunia Święta to ważna uroczystość w życiu każdego młodego człowieka. To pierwsze takie święto w świadomym życiu dziecka, do którego długo się przygotowuje zarówno psychicznie, mentalnie  i duchowo, ale także fizycznie. Dziecko przyjmuje swoich własnych gości, którzy zjeżdżają się z dalekich stron specjalnie dla niego. Wie, że jest obserwowane, oceniane - chce ładnie wyglądać i dobrze się zaprezentować. To ważny i stresujący dzień, dlatego warto nieco go przyozdobić komunijnymi dekoracjami, aby goście, ale przede wszystkim dziecko, wstępujące do grona Kościoła, mogło poczuć się bardziej komfortowo i pewnie w dużej przestrzeni, w której będzie głównym gospodarzem.

Symbol komunijny - Hostia

Najczęściej powtarzającym się motywem wśród dekoracji komunijnych jest Hostia, czyli okrągły opłatek używany w czasie Mszy Świętej. Katolicy wierzą, że podczas Eucharystii dokonuje się przeistoczenie, po którym chleb i wino stają się rzeczywistym ciałem i krwią Jezusa Chrystusa. Pierwsza Komunia Święta to nic innego jak pierwsze przyjęcie (spożycie) tegoż ciała i krwi, co równa się wstąpieniu do grona członków wspólnoty Kościoła, dlatego dość naturalne wydaje się to, że to właśnie Hostia jest najczęściej używanym symbolem komunijnym. Znaczenie liter umieszczonych na Hostii, czyli skrótu “IHS” nie jest dokładnie znane. Najbardziej prawdopodobną możliwością jest to, że powinien on być tłumaczony jako: “Jezus Chrystus Zbawiciel”. Z motywem kielicha i Hostii można znaleźć wszystkie możliwe dodatki - poczynając od figurek kielicha z Hostią stawianych obok dziecka komunijnego na stole lub Hostii do powieszenia na ścianie za dzieckiem, poprzez papierowe girlandy z tym motywem oraz nadruki na balonach, serwetkach, pudełkach na ciasto, bieżnikach i świecach.

Komunijne motywy uzupełniające 

Motywem pojawiającym się w kontekście Komunii Świętej jest także gołąb, gdyż jest to symbol Ducha Świętego i niewinności. Uzupełnienie często stanowią dodatki wykonane z białej koronki, kwiatów lub ornamentów w kolorze złota i srebra. Czasami wykorzystywany jest także kolor błękitny, gdyż mimo iż nie jest on kolorem liturgicznym to jest powszechnie kojarzony z Matką Boską. Najbardziej komunijnym kolorem jest biel, a najpowszechniejszym jej uzupełnieniem w tym przypadku nadal pozostaje złoto i srebro.

Komunijne dekoracje stołu

Dekoracje stołu na przyjęciu komunijnym można urozmaicić specjalnym okolicznościowym bieżnikiem z komunijnymi motywami można też rozsypać na stołach nieco sztucznych płatków róż lub sztucznych diamencików, które będą bardzo ładnie odbijały światło. Z diamencikami należy jednak uważać, jeśli na uroczystości mogą pojawić się niemowlęta i małe dzieci, gdyż są to ozdoby łatwe do połknięcia. Oparcia krzeseł, a także okna można przyozdobić wiankami i kulami ze sztucznych kwiatów. Sprawdzą się one także jako dopełnienie dekoracji stołu, gdyż będą się ładnie prezentowały w połączeniu z białym obrusem - wianki zwłaszcza wokół świec lub wazonów, a kule bibułowe nawet jako samodzielna ozdoba położona na stole.

Ozdabianie komunijnych krzeseł i dekoracje balonowe

Do ozdobienia krzeseł posłużyć mogą girlandy ze sztucznych kwiatów lub balony. Dzieci uwielbiają balony, zwłaszcza te napełnione helem, dlatego mogą być one znakomitą dekoracją umieszczoną w przestrzeni sali, ale na pewno sprawią też wiele radości, jeśli przywiąże się je do każdego z krzeseł. Oczywiście wtedy balon przy krześle dziecka przyjmującego swoją pierwszą komunię powinien być najbardziej widowiskowy i odróżniający się od reszty balonów. Bibułowe kule w różnych kolorach i rozmiarach będą ciekawą alternatywą lub uzupełnieniem dekoracji balonowych. Niezawodną ozdobą będą także świece, świeczniki i wazony z kwiatami.

Produkty bestsellerowe w kategorii: dekoracje na KOMUNIĘ

W tej kategorii naszym Klientom najbardziej przypadły do gustu: baner komunijny srebrny "Moja I Komunia Św."bieżnik komunijny Złoty Kielich oraz balony z napisem "Pierwsza Komunia Święta". Gorąco polecamy!

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii DEKORACJE na OKOLICZNOŚĆ:

Wesele

Uroczystości żałobne

Wiosna

Lato

Wielkanoc

Halloween

Andrzejki

Boże Narodzenie

Sylwester i karnawał

Walentynki