Nowe produkty

Ostatnie posty

BIERZMOWANIE

Bierzmowanie to kolejny sakrament przyjmowany w życiu młodego człowieka. Jak wygląda i w której klasie jest bierzmowanie? Nastolatkowie przyjmują bierzmowanie w wieku 15-18 lat, a przygotowanie do niego trwa rok lub dwa. Rodzice Chrzestni i Dziadkowie wręczają nastolatkom prezenty. Idealny upominek na bierzmowanie to skrzyneczka z duchowym elementem i miejscem na przypięcie pieniędzy. Prezent na bierzmowanie dla dziewczyny w postaci pozłacanej bransoletki to świetna opcja. Z kolei dla chłopaka często wybieranym upominkiem jest dziesiątka różańca w eleganckim stylu.

BIERZMOWANIE 

Podkategorie

  • Prezenty na Bierzmowanie

    Prezenty na Bierzmowanie to świetna pamiątka. Taki upominek może zostać wręczony od Matki Chrzestnej lub Babci. Prezent na Bierzmowanie dla dziewczyny w drewnianej skrzyneczce z pozłacaną bransoletką lub łańcuszkiem to idealny pomysł. Z kolei dla chłopaka proponujemy personalizowaną skrzynkę z dziesiątką różańca lub słonikiem na szczęście. Pamiątka Bierzmowania, w której możesz umieścić pieniądze to pamiątka na wiele lat. 

  • Zaproszenia na Bierzmowanie

    Zaproszenia na Bierzmowanie to najlepszy sposób na rzetelne przekazanie informacji. Dzięki wspaniałym i unikatowym wzorom w wyjątkowy sposób zaprosisz najbliższych na Sakrament Bierzmowania. Gotowe zaproszenia pozwolą na oszczędność czasu i pieniędzy. Wybierając nowoczesny wzór zaproszeń z NiebieskiStolik.pl masz pewność, że Twoi goście zapamiętają wydarzenie na długo. 

Bierzmowanie - ostatni sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego

Oprócz Chrztu Świętego oraz Pierwszej Komunii wśród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego znajduje się również bierzmowanie. To ceremonia, którą zwykle organizuje się między 14. a 18. rokiem życia. Przystępująca do niej młodzież przygotowuje się zwykle przez długie miesiące do tego, aby ostatecznie przyjąć bierzmowanie i umocnić swoją wiarę. Znaczenie bierzmowania jest tym większe, że biorące w nim udział osoby są już wystarczająco dojrzałe, aby w pełni pojmować wagę ceremonii. Bierzmowanie znane i praktykowane jest w Kościele katolickim, anglikańskim oraz prawosławnym. Choć ceremonie te różnią się od siebie, ich istota pozostaje niezmienna i ma duże znaczenie dla każdego chrześcijanina. Bierzmowanie jest bowiem przekazaniem kandydatom znaku Ducha Świętego, a co za tym idzie - umocnieniem ich wiary. 

Bierzmowanie - wybór imienia

Bierzmowania udziela biskup, który krzyżem namaszcza kandydatów. To dodatkowo podkreśla wyjątkowość uroczystości. Podczas przygotowań do ceremonii ważnym elementem bez dwóch zdań jest wybór imienia. Każdy kandydat ma w tej kwestii dowolność, choć należy pamiętać, aby należało ono do osoby uznanej za świętą. Popularnym zwyczajem jest decydowanie się na imiona poprzez ich brzmienie. Młodzi ludzie najchętniej wybierają imiona, które pasują do reszty nazwiska bądź też bardzo im się podobają. Jednak to nie powinno stanowić głównego kryterium podejmowanej decyzji. Imię świętego powinno bowiem oznaczać patrona, z którego przesłaniem się identyfikujemy. Świetnymi przykładami są Franciszek z Asyżu - patron zwierząt, Anna - patronka matek i gospodyń domowych czy Jan Boży - patron szpitali i pielęgniarzy. W ten sposób można dopasować świętego do swoich przekonań oraz sposobu życia. 

Jak zorganizować bierzmowanie?

Bierzmowanie to ceremonia, do której młodzież przygotowuje się długimi miesiącami. Jednak często po uroczystości w kościele organizowane są również przyjęcia dla rodziny i przyjaciół. Jeśli więc zamierzasz wyprawić niedużą imprezę dla najbliższych, koniecznie odpowiednio ją zaplanuj. Podobnie jak w przypadku innych przyjęć, potrzebne Ci będzie bez dwóch zdań miejsce oraz lista gości. Zwykle uroczystości z okazji bierzmowania organizowane są w prywatnych domach, choć można postawić także na wynajętą salę czy restaurację. Po stworzeniu listy gości obowiązkowo roześlij zaproszenia do wszystkich najbliższych osób - najlepiej zrobić to z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W ten sposób nikt nie będzie miał problemu z odpowiednim zaplanowaniem czasu. Na koniec pozostaje Ci zadbanie o poczęstunek oraz dekoracje - dopasuj je do odświętnego charakteru bierzmowania. Złoto, srebro czy biel to zdecydowanie najchętniej wybierana kolorystyka na tego rodzaju okazje. 

Pamiątka Bierzmowania z dziesiątką różańca i woreczkiem na pieniążki

Pamiątka Bierzmowania z dziesiątką różańca i woreczkiem na pieniążki

Sprawdzone prezenty i upominki na bierzmowanie

W ofercie naszego sklepu internetowego znalazło się wiele fantastycznych prezentów, które można wręczyć osobie przyjmującej sakrament bierzmowania. To świetne propozycje dla świadków bierzmowania, chrzestnych, rodziców czy dziadków. Zostałeś zaproszony na bierzmowanie bliskiej osoby? Wobec tego obowiązkowo zajrzyj do proponowanych upominków! Drewniane pudełko z łańcuszkiem i medalikiem to bardzo symboliczny prezent na bierzmowanie. Motyw krzyża czy aniołka doskonale podkreśli charakter uroczystości. Dla dziewczyny piękną pamiątką może też być perłowa bransoletka. Słodkości dopełniające prezenty dodatkowo uatrakcyjnią każdy podarunek. W naszych drewnianych pudełkach znajdziesz też figurki aniołków, dziesiątki różańca, woreczki na pieniądze czy słoniki na szczęście. Do każdego zestawu dołączone są smakowite czekoladki oraz kartki z personalizowanymi życzeniami. Nieco mniejsze upominki w płaskich drewnianych pudełeczkach przygotowane zostały z dbałością o najmniejsze szczegóły i z pewnością spodobają się obdarowanej osobie.

Prezent na Bierzmowanie z łańcuszkiem z krzyżykiem i czekoladkami

Prezent na Bierzmowanie z łańcuszkiem z krzyżykiem i czekoladkami