Promocje

Nowe produkty

Ostatnie posty

BIEŻNIKI I OBRUSY

Bieżniki i obrusy dla restauracji są najczęściej stosowaną dekoracją w lokalach. Bieżniki wykonane są z różnych materiałów, w zależności,  na jaką okazję je potrzebujemy, można wybrać: gładkie, dekoracyjne. Obrusy plamoodporne w restauracji są ważnym elementem, ponieważ materiał nie wchłania tłuszczu. W zasadzie nie ma obowiązku stosowania obrus...

Bieżniki i obrusy dla restauracji są najczęściej stosowaną dekoracją w lokalach. Bieżniki wykonane są z różnych materiałów, w zależności,  na jaką okazję je potrzebujemy, można wybrać: gładkie, dekoracyjne. Obrusy plamoodporne w restauracji są ważnym elementem, ponieważ materiał nie wchłania tłuszczu. W zasadzie nie ma obowiązku stosowania obrusów i bieżników, ale na pewno lepiej spożywa się jedzenie przy prawidłowym nakryciu stołu. Stół jest najważniejszym meblem w restauracji, to przy nim siedzimy i spożywamy posiłki, dlatego powinien być prawidłowo nakryty.

Więcej

BIEŻNIKI I OBRUSY 

Podkategorie

  • BIEŻNIKI

    Bieżniki są nietypowym nakryciem stołu w restauracji, ponieważ nie zakrywają go całego. W ofercie naszego sklepu internetowego mamy bieżniki: flizelinowe, z organzy, satynowe, na chrzest i komunię. W zależności od okazji, wystroju lokalu można zastosować bieżniki jednolite lub dekoracyjne. Jednokolorowe wpasują się w każde wnętrze, ponieważ dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Wzorzyste są z motywami świątecznymi, kwiecistymi, ale również z delikatnymi zdobieniami.

  • OBRUSY

    Obrusy plamoodporne wykonane z plamoodpornej tkaniny, są ważną dekoracją nakrycia stołu podczas dużych przyjęć w restauracji. Materiał plamoodporny nie wchłania plam, ani tłuszczu. Zaletą poliestru jest to, że łatwo go się pierze i prasuje. Biały kolor obrusów jest uniwersalny, ponieważ pasuje jako podkład pod dalszą aranżację nakrycia stołu. W naszym sklepie internetowym znajdują się obrusy białe prostokątne oraz okrągłe. Obrusy plamoodporne dostępne są w różnych rozmiarach, dodatkowo można zakupić je hurtowo.

Obrusy na restauracyjnym stole - czy jest to obowiązek?

Obrusy w restauracji nie muszą być wyłącznie białe i gładkie. Ciekawą alternatywą dla zwykłych obrusów mogą być bieżniki. Bieżniki zazwyczaj są elementem dekoracyjnym na stole, wykonane są z różnych materiałów, zastosowane w zależności od indywidualnych potrzeb. Lokale gastronomiczne mogą wzbogacić swoje stoły o podkładki, które chronią stół przed jedzeniem wypadającym z talerza. Możliwości na dekorację stołu jest wiele, na pewno nie jest to obowiązek. Restauracje powinny zadbać o to, aby wszystko było dopracowane, dlatego zachęcamy do nakrycia stołu, poprzez obrusy, bieżniki i podkładki.

Obrusy do restauracji - rodzaje

Bieżniki flizelinowe są wykonane z wysokojakościowego papieru, który jest bardzo trwały. Flizelina do złudzenia przypomina materiał, dzięki temu wygląda to bardzo efektownie na stole. Bieżniki z tej kategorii dostępne są w wielu kolorach i wzorach, idealnie można dopasować je pod konkretną okoliczność.

Bieżniki z organzy są delikatną dekoracją stołu, najczęściej wykorzystywaną podczas uroczystych przyjęć. Bieżniki z tego materiału pełnią tylko funkcję ozdobną, a przy tym można użyć ich wielokrotnie. 

Bieżniki satynowe wykonane są z połyskującego materiału, który jest najczęściej używane podczas wystawnych przyjęć. Bieżniki satynowe są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego z łatwością można dopasować je pod konkretną uroczystość.

Obrusy plamoodporne są zdecydowanie najczęściej używanym produktem w restauracji. W lokalach gastronomicznych ważne jest, aby produkty były funkcjonalne, a obrus spełnia ten warunek, ponieważ nie wchłania plam ani zabrudzeń. 

Podkładki to dodatkowa dekoracja stołu, która może pełnić dwie funkcje. Pierwsza to ozdobna, posiłki będą ciekawie się prezentować. Druga funkcją jest to, że podkładki chronią stół przed zabrudzeniami.

Obrusy plamoodporne - obrusy gastronomiczne

Najczęściej stosowane w lokalach gastronomicznych to białe obrusy plamoodporne. Białe obrusy mogą tworzyć podkład pod całą aranżację stołu, dlatego warto, aby znalazły się w każdej restauracji. Plamoodporne gładkie obrusy są jednocześnie nowoczesne, idealnie pasują do każdego wnętrza restauracji.

Serwetki plamoodporne - czy warto je mieć?

Serwetki materiałowe mogą okazać się niezbędną dekoracją stołu. Serwetki plamoodporne wykonane są z materiału, który nie wchłania zabrudzeń, ani plam. Serwetki plamoodporne są zdecydowanie produktem wielokrotnego użytku. Dostępne są w dwóch kolorach: biały, kremowy, a rozmiar niewiele się różni od standardowych serwetek papierowych. Serwetki mogą okazać się nie tylko przydatne gościom restauracji, ale również mogą posłużyć jako podkładka pod talerz.

Podkładki na stół - świąteczny styl

Podkładki na stół dostępne są w wielu wzorach i kolorach, pasują idealnie do każdego typu restauracji. Najczęściej spotykane są podkładki flizelinowe, ze względu na ich wysokojakościowy i trwały papier. Podkładki w świąteczne wzory idealnie wpiszą się w najnowsze trendy, dzięki temu będą modnym dodatkiem na stole. Wielkanocne i wiosenne wzory to kwiaty, zajączki, jajka, podkładki z tymi motywami zdecydowanie stworzą wielokolorową aranżację lokalu. Święta bożonarodzeniowe kojarzą się z ciepłą, rodzinną atmosferę, aby ocieplić klimat w restauracji, warto zastosować podkładki z motywami: reniferów, gwiazdek. Jesienne podkładki są zachowane w ciepłych kolorach, mają na sobie wzór liści lub dużych kwiatów.

Podkładki pod ciasto i talerze 

Uniwersalność wśród podkładek 2w1 istnieje, podkładki mogą być zastosowane pod ciasto jak i pod talerze. Serwetki w metalicznych odcieniach złotego i srebrnego koloru będą zdobić nakrycie stołu. W naszym sklepie oferujemy również sprzedaż tych podkładek w hurcie, 100 sztuk w opakowaniu. Złota taca tekturowa będzie ciekawie prezentować słodkie wypieki, ciasto lub tort. Takiej dekoracji nie powinna zabraknąć na pewno na wystawnym przyjęciu.

Bieżniki na stół weselny

Weselne trendy zmieniają się co sezon, warto być na bieżąco z naszą ofertą. Bieżniki to zdecydowanie konieczna dekoracja stołu, bez względu, z jakiego materiału jest wykonana. Jeżeli wesele odbędzie się w stylu rustykalnym, boho warto będzie zastosować bieżniki z juty, np. delikatnie zdobione koronką. Taki element dekoracyjny delikatnie wzbogaci stół, który będzie zachowany w naturalnym stylu. Bieżniki z organzy, jak i satynowe zdecydowanie sprawdzą się podczas wesela w stylu glamour. Te rodzaje bieżników są mocno ozdobne, ze względu na ich wzory, kolory i materiały. Bieżniki mogą odmienić całą aranżację stołu, ale również całego wnętrza lokalu.

Falbana do stołu - co to jest? 

Falbana do stołu wykonana jest z błyszczącego materiału, jakim jest satyna. Dzięki falbanie można zmienić wygląd sali restauracyjnej, efekt na pewno pozytywnie zaskoczy. Jedną z funkcji falbany jest to, że zakryje pustą przestrzeń pod stołem, takie rozwiązanie będzie na pewno efektowne. Zazwyczaj falbany używa się podczas wystawnych przyjęć, np. wesele, komunia, ale również idealnie się sprawdzi w hotelach, w trakcie tzw. szwedzkiego bufetu. Niewielka zmiana, jaką jest zastosowanie falbany, może wpłynąć bardzo na wygląd pomieszczenia.