Nowe produkty

Ostatnie posty

poliester

Poliester to materiał powszechnie znany i najczęściej stosowany w restauracji. Tkanina nadaje się idealnie jako obrus, ponieważ jest plamoodporna.  W gastronomii bardzo ważne jest, aby stosowane materiały były praktyczne, poliester na pewno spełnia taką funkcję. Nie wchłania plam, tłuszczu, a zabrudzenia schodzą zazwyczaj już w niskich temperaturach. Dopasowanie wyglądu lokalu pod potrzeby indywidualne gości, czy całej restauracji to ważny czynnik, w naszej ofercie można dostać poliester w dużym rozmiarze, w wielu kolorach. 

poliester 1 produkt

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Czym charakteryzuje się poliester?

Poliester jest materiałem syntetycznym, czyli od początku do końca wytworzonym przez człowieka w procesie polimeryzacji. Mówiąc o poliestrze, mówi się głównie o jego wadach, gdyż zasłynął jako materiał wytwarzany z plastiku, a ściślej mówiąc z ropy naftowej, co uruchamia w konsumentach złe skojarzenia w kontekście produkcji tkaniny, z której szyje się później ubrania i inne tekstylia, które mają bezpośredni kontakt ze skórą człowieka. Pomimo złej opinii i niewątpliwych wad, poliester ma także wiele zalet, które powinny być szczególnie atrakcyjne dla restauratorów i hotelarzy. 

Poliester - zmora klientów branży odzieżowej

W XXI wieku w sklepach z odzieżą królują ubrania uszyte z poliestru. Chociaż materiał ten jest na rynku od stosunkowo niedługiego czasu, gdyż został opatentowany dopiero w 1941 roku, to szacuje się, że stanowi obecnie około 60% całej sprzedaży detalicznej tekstyliów. Konsumenci narzekają, gdyż czasami trudno jest znaleźć ubranie, które nie miałoby przynajmniej kilkuprocentowej domieszki poliestru w swoim składzie. Narzekający na poliester argumentują swoje stanowisko tym, że jest to materiał, który źle się nosi, gdyż nie oddycha, jest mało przewiewny przez co lepi się do ciała, a ponadto elektryzuje się. Wszystko to jest prawdą, ale wymienione wady przestają mieć jakiekolwiek znaczenie w chwili, gdy chcemy wykorzystać poliester w restauracji, sali bankietowej lub hotelu, zamiast szyć z niego ubrania. 

Poliester - błogosławieństwo dla restauratorów i hotelarzy

Poliester jest po prostu wymarzonym materiałem do wykorzystania w takich miejscach, gdyż przydatne są wszystkie cechy podawane jako jego zalety, natomiast wady przestają odgrywać istotną rolę, gdyż przedmioty nieożywione w restauracjach na pewno nie spocą się na widok poliestru. Otóż poliester jest bardzo sprężysty i wytrzymały dzięki czemu można prać go wielokrotnie bez obaw, że zmieni swój pierwotny kształt czy kolor. Jest to materiał, który się nie odkształca i nie wyciąga, jest odporny na ścieranie i ma bardzo trwały kolor. Jest także odporny na działanie substancji chemicznych i promieni UV - nie blaknie od słońca, ale chroni przed jego działaniem. Bardzo ważne dla przedsiębiorców powinno być to, że jest to materiał plamoodporny - nie wchłania tłuszczu, a zabrudzenia dobrze spierają się nawet przy praniu w niskiej temperaturze. Poliester wykazuje niską chłonność wody, dlatego nie dość, że dobrze i łatwo się go pierze to także bardzo szybko schnie i najczęściej nie wymaga prasowania. Poliester nie stwarza także większych problemów, jeśli chodzi o przechowywanie, ponieważ jest odporny na pleśń, mole i grzyby. Syntetyczne tkaniny dużo rzadziej wywołują też alergie. Jest to materiał tani i różnorodny w swoim wyglądzie - może mieć wiele zupełnie niepodobnych faktur. Poliester jest wielozadaniowy i jak widać ma bardzo wiele praktycznych zalet. 

Wada, która charakteryzuje każdą produkcję

Jedyną istotną wadą poliestru, która dotyczy wszystkich, a nie tylko tych, którzy próbują z niego szyć ubrania, jest to, że jego produkcja szkodzi środowisku. Bądźmy jednak szczerzy i uczciwi - produkcja każdego materiału szkodzi środowisku. Uprawianie plantacji bawełny również nie jest zbyt dobre dla środowiska ze względu na pestycydy. Materiał poliestrowy sprzedawany w belkach po 1,5 metra szerokości i 10 metrów długości z pewnością znajdzie wiele zastosowań w każdej restauracji i sali bankietowej.

Produkty bestsellerowe w kategorii: poliester

W tej kategorii naszym Klientom najbardziej przypadł do gustu: materiał z połyskiem BIAŁY. Gorąco polecamy!

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii MATERIAŁY:

organza

satyna

tiul