Nowe produkty

Ostatnie posty

satyna

Satyna to materiał, który sprawdza się zdecydowanie na eleganckich przyjęciach w restauracji, w stylu glamour. Satyna jest klasycznym materiałem, który używany jest najczęściej podczas komunii, wesela, chrztu. Satyna jest na tyle uniwersalna, ponieważ można wykorzystać ją na wiele sposobów, jako: bieżnik, serwetki, kokardę do pokrowców. Stworzenie takich zestawów jest eleganckie i spójne. Satyna może pełnić funkcję materiału 2w1, ponieważ z jednej strony jest bardzo lśniąca, a z drugiej matowa. Użycie lśniącej warstwy materiału jest najczęściej spotykane. Satyna w naszym sklepie internetowym dostępna jest w wielu kolorach, dobrze dobrane barwy wpasują się w zaplanowane przyjęcie.

satyna 9 produktów

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Dwustronność satyny

Satyna to materiał wielofunkcyjny już z samej racji tego, że jest dwustronny - prawa strona tkaniny jest częściej używana, gdyż dzięki atłasowemu splotowi odbija światło i połyskuje, co sprawia, że jest elegancka. Zdarza się, że potrzebujemy jednolitego, jednak matowego materiału, a wtedy dobrze sprawdza się satyna wywinięta czy też po prostu odwrócona na lewą stronę. 

Do czego można wykorzystać satynę?

Satyna używana jest często jako bieżnik na stoły - może być ułożona na płasko lub pofałdowana, co nada jej więcej objętości i miękkości, oraz sprawi, że będzie jeszcze mocniej odbijała światło, gdyż odbije nie tylko światło padające na płaską powierzchnię, ale padające na bieżnik z każdej możliwej strony. Satyną dekoruje się często także krzesła, tworząc z niej pokrowce, które przykrywają całe krzesła. W ofercie naszego sklepu są dostępne gotowe pokrowce na krzesła z oparciami prostymi i okrągłymi, jednak tylko w kolorze białym i czarnym. Przy odrobinie chęci i zaangażowania można jednak uszyć pokrowiec na krzesło także w innym kolorze z satyny sprzedawanej w rolkach. Oprócz pokrowców z tyłu oparcia krzeseł, często już na pokrowcu, zawiązuje się kokardy i ozdoby, aby dodatkowo udekorować krzesło i dopasować je stylistyką do reszty dekoracji znajdujących się w sali. Dekoracje te wykonuje się z różnych materiałów, ale jedną z możliwości, które można zastosować do tego celu są właśnie satynowe kokardy, nazywane też szarfami. W ofercie naszego sklepu są dostępne gotowe szarfy, ale można także kupić satynę w rolce i zawiązać podobne kokardy samodzielnie.

Satynowe kotyliony i obręcze na serwetki

Z satyny szyje się szykowne suknie wieczorowe, ale można uszyć także satynowe kotyliony i rozdać je gościom. Będzie to ciekawe rozwiązanie, które może być punktem zapalnym, który rozkręci imprezę. Kotyliony świetnie sprawdzą się na studniówkach, osiemnastkach, balach karnawałowych i andrzejkowych, a także na imprezach walentynkowych, sylwestrach, a nawet na weselach albo przyjęciach dla singli. Każda wchodząca para może dostawać parę takich samych kotylionów, aby reszta gości wiedziała kto z kim przyszedł, gdy para rozdzieli się na parkiecie. Innym pomysłem może być wręczanie jednego kotylionu każdemu z gości, a w trakcie trwania imprezy zaanimowanie gier i zabaw, które skłonią gości do losowego parowania się wedle kotylionów, jakie otrzymali przy wejściu. Goście często nie są chętni do integrowania się z pozostałymi przybyłymi na uroczystość gośćmi i tańczą cały czas z partnerem, z którym przyszli, a zainicjowanie zabawy z odnajdywaniem pary wedle kotylionów może sprawić, że zabawa będzie bardziej różnorodna, a dzięki temu ciekawsza. Najlepiej w takim przypadku uszyć po dwa identyczne kotyliony, ale także po dwa, które będą miały taki sam kolor tła, albo taki sam kolor płatków kwiatu, albo taki sam koralik lub guzik na środku kotylionu. Z satyny można uszyć także inne dodatki jak na przykład satynowy uchwyt na serwetki - wtedy każdą serwetkę zwijamy w rulon i nakładamy na niego satynowy uchwyt. Tak elegancko przygotowaną serwetkę kładziemy obok albo na talerzu każdego z gości.

Produkty bestsellerowe w kategorii: organza

W tej kategorii naszym Klientom najbardziej przypadły do gustu: satyna biała atłas - rewelacyjny materiał, świetnie prezentujący się i błyszczący, satyna biała - idealna na wszystkie okazje, satyna złotasatyna srebrna - na wesela, komunie i chrzty; a także gotowe szarfy na krzesła, najchętniej kupowane w kolorze białym, kremowym i złotym. Gorąco polecamy!

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii MATERIAŁY:

organza
tiul
poliester