Nowe produkty

Ostatnie posty

organza

Organza to materiał zdecydowanie bardzo ozdobny, lekki i delikatny, bardzo często stosowany w restauracji. Organza dostępna jest w wielu kolorach i wzorach, najczęściej stosowana jest jako bieżnik na restauracyjnym stole. W ofercie naszego sklepu internetowego mamy organzę: gładką, obszytą, z brokatem, wzorami. Wybór odpowiedniej faktury, czy wykończenia materiału pozwala na stworzenie przyjęcia w zaplanowanym klimacie. Organza na tle białego lub kolorowego obrusu z dekoracjami, może zachwycić każdego gościa. 

organza 7 produktów

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Czym jest organza?

Organza to półprzezroczysty, przejrzysty materiał. Kiedyś bardzo drogi i wytworny, gdyż tkany wyłącznie z jedwabnej przędzy. Dzisiaj wytwarza się go także z bawełny i materiałów sztucznych, dlatego bardzo potaniał i jest dostępny we wszystkich kolorach tęczy oraz sprzedawany w rolkach o różnej szerokości i długości. Organza ma wiele zastosowań - jest wykorzystywana zarówno w przemyśle modowym, wnętrzarskim, ale także we florystyce, hotelarstwie i wielu innych dziedzinach. Sprzedaje się organzę gładką i marszczoną, obszytą na krawędziach lub nieobszytą, jednokolorową, haftowaną oraz organzę z nadrukami i brokatowymi aplikacjami. 

Szeroki wybór wzorów i kolorów

W naszym sklepie najszerszą podkategorią wśród produktów z organzy jest jednokolorowa, organza gładka sprzedawana w rolkach o długości 9 metrów. Oferujemy dwadzieścia kolorów organzy o szerokości 36 centymetrów oraz dwadzieścia kolorów organzy o szerokości 16 centymetrów. Materiał jest cięty na ciepło dzięki czemu nie pruje się i nie strzępi. Oferowana jest przez nas także organza obszyta po bokach, dostępna w sześciu kolorach - idealna do marszczenia i drapowania. Ostatnią podkategorią są najbardziej zdobne odsłony organzy, czyli organza brokatowa oraz organza ze złotymi i złoto-srebrnymi wzorami. Proponujemy białą organzę brokatową w węższej i szerszej wersji, złotą organzę brokatową również w wersji węższej i szerszej, a także szeroką, brokatową organzę bordową, które z pewnością będą wyglądały pięknie na wigilijnym stole, na stołach przygotowanych do obchodzenia firmowym wigilii z udziałem pracowników większych przedsiębiorstw i korporacji, a także w aranżacjach na przyjęcia andrzejkowe, karnawałowe i sylwestrowe. Oferujemy także dwa modele białej organzy zdobionej brokatowymi złotymi motywami kwiatowymi oraz ornamentami, a także trzeci model ze złoto-srebrnym motywem mniejszego i gęściej ułożonego wzoru w stylu rokokowym. Taka organza sprawdzi się jako bieżnik lub inny element dekoracji na weselach, komuniach, a nawet chrzcinach czy osiemnastkach w stylu złotego glamour. Warto raz jeszcze podkreślić, że organza ma mnóstwo ciekawych zastosowań, a to, że można ją kupić w tak wielu kolorach jeszcze bardziej poszerza wachlarz możliwości, jakie daje ten materiał. 

Do czego można wykorzystać organzę? 

Najprostszym zastosowaniem organzy jest rozścielenie jej wprost z rolki wzdłuż stołu jako bieżnik. Bardzo ładnie prezentuje się ułożona w ten sposób organza brokatowa. Dobrym pomysłem jest także połączenie dwóch, a nawet trzech pasujących do siebie i dopełniających się wzajemnie kolorów organzy i rozścielenie ich w takiej dwu- lub nawet trójkolorowej formie na stołach. Organzę można także pociąć na krótsze kawałki i ułożyć pionowo pod talerzami gości w taki sposób, żeby kolorowa, półprzeźroczysta organza swobodnie opadała po białym obrusie poniżej linii blatu stołu. Tak ułożone paski organzy nie powinny być dłuższe niż obrus, najlepiej wyglądają, gdy kończą się na tej samej wysokości, na której kończy się obrus. Organzą bardzo często ozdabia się także wazony z kwiatami. W przypadku sztucznych wiązanek, które ostatnio są coraz piękniejsze i bardziej przypominające prawdziwe kwiaty, a w dodatku dają pewność, że zachowają świeżość i witalność przez cały czas trwania uroczystości, częstą praktyką restauratorów i dekoratorów wnętrz jest wypełnianie wazonów przejrzystą organzą zamiast wody, której sztuczne kwiaty nie potrzebują, a pusty wazon nie zawsze wygląda dobrze. Bardzo efektownie wyglądają również kokardy z organzy - można spiąć w ten sposób firany i zasłony w oknach, a także często przyozdabia się tak krzesła na salach weselnych i bankietowych. Kokardy z białej organzy wzbogaconej żywymi kwiatami bardzo często są też ozdobą ławek w kościołach podczas ślubów i komunii. Organzą przyozdabia się także wiązanki żywych, ciętych kwiatów. Można użyć jej do pakowania prezentów, nawet tych o nietypowych kształtach. Organzą można także udekorować samochód młodej pary. Bardzo łatwo jest zrobić z organzy materiałowe kwiaty lub pompony, które mogą być również bardzo pięknym dodatkiem uzupełniającym wystrój sali. Pompony będą się dobrze prezentowały po przymocowaniu przy oknach lub na oparciach krzeseł, a organzowe kwiaty po przymocowaniu ich do świeczników lub stojaków na serwetki. Możliwości z pewnością jest jeszcze więcej od tych, które już zostały tu wymienione, więc innymi słowy - organza jest dobra na wszystko - zawsze i wszędzie :-)

Produkty bestsellerowe w kategorii: organza

W tej kategorii naszym Klientom najbardziej przypadły do gustu: organza z brokatem ZŁOTA - bardzo ozdobna i pięknie komponująca się z bielą, czernia i kolorami ziemi, organza gładka czarna - idealna na przyjęcia noworoczne, sylwestra i karnawał, organza gładka biała - pasująca na wszystkie okazje, organza gładka jasnoróżowa - wykorzystywana podczas chrztu i pierwszej komunii, organza gładka złota - mająca zastosowanie na chrztach, komuniach i weselach. Gorąco polecamy!

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii MATERIAŁY:

satyna

tiul

poliester