Nowe produkty

Ostatnie posty

Świece do Chrztu, szatki i opaski

Świece do Chrztu, szatki oraz opaski to elementy, które znajdują się na każdej uroczystości. Świeca do Chrztu, którą zwyczajowo kupuje ojciec Chrzestny, dostępna jest w wielu pięknych wzorach. W ofercie naszego sklepu znajdują się również szatki oraz chusteczki, bez których nie może odbyć się Chrzest Święty. Dla dopełnienia aranżacji polecamy na główkę dziewczynki założyć opaskę dekorowaną pięknym kwiatem. Najmodniejsze w tym sezonie są wzory botaniczne oraz wyjątkowa grafika złotych stópek.

Świece do Chrztu, szatki i opaski 8 produktów

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Świece do Chrztu, szatki i opaski

Chrzest Święty to obrzęd, który ma na celu oczyszczenie dziecka z grzechu pierwotnego i oficjalne przyjęcie go do wspólnoty Kościoła. Jest to bardzo podniosły i uroczysty moment w życiu każdego chrześcijanina, do którego należy się skrupulatnie przygotować. Według tradycji, ceremonia Chrztu nie może odbyć się bez białej szatki i świecy chrzcielnej, które w trakcie mszy trzymają rodzice chrzestni dziecka. Mają one symbolizować niewinność oraz światło, czyli nowe życie w wierze, w które chrześcijanin wkracza w momencie namaszczenia go Krzyżmem Świętym.

Świece do Chrztu

Biała gromnica ze złotą naklejką gołąbka i metalicznym napisem będzie piękną pamiątką Chrztu Świętego dla każdego dziecka. Powszechnie świecę wręcza ojciec chrzestny, dlatego może być ona również prezentem w tym wyjątkowym dniu. Do takiego upominku warto dokupić profitkę, czyli okapnik, dzięki któremu gorący wosk nie spłynie na dłoń trzymającej ją osoby. Klasycznym i sprawdzonym rozwiązaniem są plastikowe okapniki z ozdobnymi stoikami. Odświętna ozdoba z kwiatami i wstążkami dodatkowo ubierze świecę, a przy tym łatwo się ją zakłada, więc zapewni zarówno estetyczny wygląd, jak i funkcjonalność. Oryginalną alternatywą dla plastikowego okapnika jest atłasowa chusteczka do umieszczenia na gromnicy za pomocą gumki. Motyw gałązki eukaliptusa i misterny napis prezentują się nadzwyczaj subtelnie i perfekcyjnie wpisują się w najnowsze minimalistyczne trendy. Taka profitka do Chrztu sprawi, że całość będzie rewelacyjną pamiątką, która spodoba się każdemu małemu chrześcijaninowi.

okapnik na świece do Chrztu

Profitka na świecę do Chrztu

Szatki na Chrzest

Szatka do Chrztu koniecznie musi mieć biały kolor, który oznacza niewinność i czystość świeżo przyjętego do wspólnoty dziecka. Poza tym jednak można przebierać w formach i wzorach dostępnych na rynku, które mają sprawić, że symboliczny rekwizyt stanie się pięknym upamiętnieniem tego szczególnego dnia. Szatka w kształcie tuniki z ozdobnymi obszyciami i wyjątkowym nadrukiem to klasyczne rozwiązanie zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Szczególnie strojnie prezentuje się szatka z kolekcji Złote Stópki. Grafika metalicznych dziecięcych stópek, napis “Pamiątka Chrztu Świętego” i fragment modlitwy tworzą spójną i śliczną całość, która sprawi, że dziecko w trakcie ceremonii będzie wyglądało bardzo elegancko. Z kolei szatka z gałązką eukaliptusa idealnie skomponuje się z atłasową profitką w tym samym stylu. Chusteczki są innym, równie popularnym rodzajem szatek do Chrztu. Mają prosty, kwadratowy kształt, który wzbogacają ozdobne wykończenia. Nadruk na atłasowych szatkach wykonany został nowoczesną metodą sublimacji zapewniającą jego najwyższą jakość i długotrwałość.

szatka do Chrztu ze złotymi stópkami

Szatka do Chrztu ze złotymi stópkami

Opaski na główkę

Opaski na głowę to przeuroczy dodatek, który w prosty sposób dopełni strój każdej dziewczynki na Chrzest. Dobrze jest dopasować wygląd opaski do sukienki tak, aby Wasza córka prezentowała się w tym dniu wyjątkowo i elegancko. Ze względu na uniwersalny charakter ozdoby można wykorzystać ją również podczas innych uroczystości. Opaska na głowę powinna być wykonana z elastycznej koronki, dzięki której z łatwością będzie można ją założyć bez obaw o to, że spadnie podczas uroczystości. Najlepiej wyglądać będzie opaska przystrojona kokardką lub subtelnym kwiatkiem, które dodadzą jej czaru i dziewczęcości.

opaski na główkę

Opaski na główkę dla dziecka