Promocje

Nowe produkty

Ostatnie posty

SERWETKI

Serwetki dla restauracji są niezbędnym elementem, udekorują stół niezależnie od przyjęcia. Serwetki pełnią funkcję również praktyczną, służą do wytarcia rąk i ust po zakończonym posiłku. W naszej ofercie mamy serwetki: papierowe, flizelinowe, materiałowe, okolicznościowe, podtalerze podkładki oraz kieszonki na sztućce. Serwetki papierowe, flizel...

Serwetki dla restauracji są niezbędnym elementem, udekorują stół niezależnie od przyjęcia. Serwetki pełnią funkcję również praktyczną, służą do wytarcia rąk i ust po zakończonym posiłku. W naszej ofercie mamy serwetki: papierowe, flizelinowe, materiałowe, okolicznościowe, podtalerze podkładki oraz kieszonki na sztućce. Serwetki papierowe, flizelinowe idealnie sprawdzą się podczas każdej okazji, ponieważ są dostępne w wielu kolorach oraz wzorach. Serwetki okolicznościowe wykorzystuje się podczas specjalnych przyjęć. Kieszonki na sztućce, podtalerze podkładki sprawią, że nakrycie stołu w lokalu będzie eleganckie. Dodatkowymi dekoracjami dla restauracji, które będą potrzebne do zorganizowania przyjęcia to: świece, świeczniki, szkło, wazony, obrusy oraz tiul.

Więcej

SERWETKI 

Podkategorie

 • SERWETKI PAPIEROWE

  Serwetki papierowe dla restauracji to nieodłączny element nakrycia stołu. Serwetki papierowe są funkcjonalne, ponieważ są jednorazowe i szybko się po nich sprząta. Niezbędnym elementem w restauracjach są serwetki gastronomiczne, sprawdzą się nie tylko jako ozdoba stołu, ale także podczas organizowania eventów na świeżym powietrzu. W naszej ofercie posiadamy serwetki gastronomiczne, które mają wysoką jakość wykonania przez markę Duni. Dodatkowym atutem jest to, że idealnie pasują do każdego przyjęcia, dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach, kolorach oraz wzorach.

 • SERWETKI FLIZELINOWE

  Serwetki flizelinowe dla restauracji wykonane są z wysokojakościowego papieru. Serwetki flizelinowe idealnie sprawdzą się w lokalu podczas uroczystych przyjęć. Flizelina z wyglądu przypomina materiał, ten rodzaj papieru nadaje eleganckiego stylu. Serwetki flizelinowe są jednorazowe, nie trzeba przejmować się praniem i prasowaniem. Serwetki flizelinowe są w rozmiarze 40x40cm. W naszym sklepie dostępne są serwetki jednokolorowe oraz dekoracyjne.

 • SERWETKI MATERIAŁOWE

  Serwetki materiałowe, plamoodporne są bardzo praktycznym rozwiązaniem w restauracji. Plamoodporny materiał nie wchłania zabrudzeń, tłuszczu i plam. Serwetki materiałowe można łatwo wyprać i wyprasować, jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Serwetki zachowane są w dwóch kolorach: beżowy, biały, będą pasować do wielu okoliczności. Materiałowe serwetki to idealne rozwiązanie dla lokali, ponieważ nie trzeba kupować cały czas nowych serwetek.

 • SERWETKI OKOLICZNOŚCIOWE

  Serwetki okolicznościowe dla restauracji to dekoracja do przygotowywania konkretnych przyjęć. Serwetki muszą być dopasowane idealnie pod tematykę okoliczności, powinny pasować do reszty wystroju. Serwetki okolicznościowe wykorzystuje się podczas specjalnych przyjęć, np.: komunia, wesele, chrzest, uroczystości żałobne oraz święta. Każda okoliczność ma charakterystyczną kolorystykę, czy motyw, w jakim klimacie się odbędzie. W restauracji warto zadbać o to, aby każdy szczegół był dopracowany pod każdym względem. Wysoka jakość serwetek marki Duni to gwarancja tego, że całe przyjęcie będzie miało wspaniały, elegancki wygląd. W naszym sklepie internetowym podpowiadamy jakie serwetki wybrać  na konkretną okazję. Co powinno znaleźć się dodatkowo na stole w restauracji? Podczas ważnych przyjęć w restauracji nie powinno zabraknąć takich dekoracji jak: obrusy, tiul, wazony, świeczniki, świece. 

 • PODTALERZE PODKŁADKI

  Podtalerze podkładki dla restauracji to dodatkowa dekoracja, która ciekawie wzbogaci nakrycie stołu. Podkładki dostępne są w dwóch kształtach: okrągłe, prostokątne. Podtalerze w jednolitych kolorach zdecydowanie pasują do każdego przyjęcia. Dostępne są również podkładki dekoracyjne, które mają motywy dopasowane pod konkretną okazję. Podkładki prostokątne można wykorzystać pod talerzami, okrągłe ażurowe na talerze, gdzie mogą znajdować się np. słodkości.

 • KIESZONKI NA SZTUĆCE

  Kieszonki na sztućce dla restauracji są dodatkowym elementem nakrycia stołu. Kieszonki są idealną alternatywą dla serwetek, ponieważ po wyciągnięciu z nich sztućców mogą posłużyć do wytarcia ust i rąk po zjedzonym posiłku. Kieszonki jednokolorowe, flizelinowe są uniwersalne. Ekologiczne kieszonki są dobrym dodatkiem dla restauracji, dla których ważne jest dbanie o środowisko. Kieszonki papierowe oraz flizelinowe posiadają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające ich jakość i przyjazność dla środowiska. W ofercie posiadamy kieszonki okolicznościowe na chrzest. Kieszonki na sztućce o fakturze lnu to idealny dodatek na pozostałe przyjęcia, np. wesele, komunia. Zachęcamy do stworzenia niepowtarzalnego wyglądu stołu, dodając takie elementy jak: serwetki, obrusy, wazony, świeczniki, świece, tiule. Goście restauracji na pewno będą zadowoleni z wyglądu stołu.

Serwetki do restauracji - rodzaje

Serwetki są w każdej restauracji, kawiarni, ponieważ są bardzo przydatne. Zdecydowanie są funkcjonalnym elementem wyposażenia lokali gastronomicznych. Serwetki służą przede wszystkim do wycierania twarzy, rąk po zakończonym posiłku. Oprócz funkcjonalności, jaką mają serwetki, mogą być również ładną dekoracją nakrycia stołu. Serwetki występują w różnych rozmiarach, wzorach, kolorach, zatem można wyróżnić ich różne rodzaje.

Serwetki okolicznościowe to wszystkie serwetki zarówno papierowe, jak i flizelinowe, które przypisane są do konkretnej uroczystości. W tej kategorii jest podział serwetek na: wesele, komunię, chrzest, uroczystości żałobne, wiosnę, lato, jesień, zimę, święta bożonarodzeniowe. Taki podział zdecydowanie ułatwia przygotowanie przyjęć w restauracji.

Kieszonki na sztućce są pewnym rodzajem serwetek, które mają określoną funkcję. Kieszonki mogą być ozdobnym pokrowcem na sztućce, który dopełni wystrój stołu i sali. Natomiast po rozłożeniu kieszonki nadają się jako serwetka, do wycierania twarzy i rąk po zakończonym posiłku. 

Inne serwetki to serwetki, które są w niestandardowym rozmiarze i kształcie. Okrągłe, tłoczone serwetki oraz duże ażurowe koronkowe pasują idealnie jako podkład pod talerze. Mniejsze serwetki 24x24 cm, 20x20 cm oraz małe ażurowe jako podkładka pod kubek lub świecę.

Serwetki papierowe  - rozmiary

Serwetki papierowe dostępne są w wielu rozmiarach, najczęściej stosowany w restauracjach jest rozmiar 33x33 cm. Jest to najbardziej uniwersalny rozmiar, który pozwala bez problemu udekorować stół, nie zabierając przy tym dużo miejsca. Serwetki 33x33 cm są idealne, nadają się na rozłożenie ich na nogach, aby nie pobrudzić ubrania posiłkiem. Serwetki flizelinowe występują zazwyczaj w rozmiarze 40x40 cm, ten rozmiar zazwyczaj nie jest często spotykany w sklepach. Warto zaopatrzyć wyposażenie restauracji w każdy rozmiar serwetek i w wiele wzorów, aby dopasować je pod konkretne przyjęcie.

Serwetki flizelinowe do restauracji - kiedy je stosować?

Serwetki flizelinowe są bardzo eleganckie, trwałe, idealnie pasują do każdego typu restauracji. Ten rodzaj serwetek najlepiej pasuje do nakrycia stołu, podczas uroczystości wyprawianych w lokalach. Serwetki flizelinowe dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dlatego łatwo dopasować je do konkretnego przyjęcia. Okazji na wykorzystanie serwetek jest wiele, ponieważ mają również określone motywy przewodnie, np. na święta bożonarodzeniowe idealnie pasuje motyw: renifera, choinek, gwiazdek, bombek. Większość wzorów dostępnych w kategorii serwetek flizelinowych pasuje nie tylko na jedną okoliczność, można wykorzystać je na wiele okazji. Jednolite lub delikatnie zdobione serwetki flizelinowe mogą być wykorzystane na przykład na: komunię, wesele, chrzest. Przy zamówieniu większej ilości sztuk serwetek, można być pewnym, że znajdą odpowiednie zastosowanie, nie tylko podczas jednego przyjęcia.

Kieszonki na sztućce - po co są?

Kieszonki na sztućce mogą być idealnym dopełnieniem aranżacji nakrycia stołu. Dostępne są w wielu kolorach oraz z delikatnymi zdobieniami, dlatego pasują na każde przyjęcie. Sztućce będą ciekawie się prezentować w takich pokrowcach, jest to zdecydowanie nietypowe rozwiązanie. Kieszonki idealnie sprawdzą się podczas przyjęć wyprawianych w restauracjach, pasują na: wesele, chrzest, komunię, uroczystość żałobną.  Kieszonki jak wcześniej wspominaliśmy, po rozłożeniu mogą pełnić zwykłą funkcję tradycyjnych serwetek. Takie zastosowanie jest efektowne podczas codziennego funkcjonowania restauracji, ponieważ serwetki pełnią funkcję 2w1. Warto zadbać o każdy detal w restauracji, dlatego kieszonki na sztućce mogą okazać się dobrym pomysłem na wzbogacenie nakrycia stołu.

Serwetki okolicznościowe - wesele, komunia, chrzest

Na okoliczności takie jak wesele, komunia, czy chrzest można zastosować taki sam wzór serwetek. Te trzy uroczystości są powiązane kolorystycznie, zazwyczaj zachowane są w jasnych barwach z elementami złotego i srebrnego. Delikatne zdobienia na serwetkach będą idealną dekoracją nakrycia stołu, a także całego wystroju sali restauracyjnej. 

Weselne trendy zmieniają się co sezon, ale czy tak samo jest w przypadku serwetek? Tak, ponieważ moda się zmienia i należy być na bieżąco. Najbardziej uniwersalne będą serwetki flizelinowe na wesele, jednolite w białych, kremowych, beżowych kolorach. Taki typ serwetek sprawdzi się idealnie podczas każdego weselnego przyjęcia, bez względu na jego motyw przewodni. Delikatnie zdobione serwetki flizelinowe są zdecydowanie w stylu glamour, ich elegancki wzór wzbogaci każde przyjęcie. 

Serwetki na komunię i chrzest nie muszą być wyłącznie w jednolitych kolorach. Dobrym pomysłem będzie wzbogacenie nakrycia stołu o serwetki w odpowiednich motywach, dopasowanych do konkretnej okoliczności. Serwetki na komunię mogą być wzbogacone o motyw: hostii, kielicha, delikatne kwiaty, napis Pierwsza Komunia Święta. Serwetki na chrzest również mogą być w określonym motywie, np.: stópki, wózek dziecięcy, napis Chrzest Święty. Do serwetek na okoliczność chrztu można dopasować kieszonki na sztućce, które zawierają napis dotyczący chrztu. Stworzenie aranżacji nakrycia stołu może być nietypowe, ale jednocześnie ciekawe.

Akcesoria do dekoracji serwetek - komunia, chrzest 

Podczas organizacji przyjęcia warto zadbać o każdy szczegół, dlatego warto zaopatrzyć nakrycie stołu dodatkowo o akcesoria. Obrączka na serwetki, tzw. serwetnik z motywem anioła, idealnie sprawdzi się podczas przyjęcia komunii lub chrztu. Delikatny detal w postaci obrączki na serwetkę może odmienić wystrój stołu, a dodatkowo ładnie zaprezentuje serwetkę. Do obrączki pasują każde serwetki, zwykłe papierowe oraz flizelinowe.