Nowe produkty

Ostatnie posty

ŚWIECZNIKI I WAZONY

Świeczniki i wazony to dekoracje w restauracji, które dopełnią aranżację wnętrz i przyjęć okolicznościowych. Świeczniki utrzymują i prezentują świece, pełnią funkcję praktyczną oraz dekoracyjną. Wazony są naczyniem do kwiatów, równocześnie pełnią funkcję nietypowego świecznika. Zarówno wazony, jak i świeczniki dostępne są w wielu rozmiarach, kształtach, kolorach. Duży wybór spośród tych dekoracji na pewno pomoże w aranżacji lokalu lub hotelu w dowolnym stylu.

ŚWIECZNIKI I WAZONY 24 produktów

Podkategorie

  • ŚWIECZNIKI I WAZONY

    Świeczniki dla restauracji to konieczna dekoracja świec. Świeczniki dzielą się na trzy rodzaje: świeczniki na tealighty, świeczniki na świece kule i pieńkowe, świeczniki na świece proste. Świeczniki wykonane są z różnych materiałów, wyróżniamy: szklane, metalowe, bambusowe, drewniane, ceramiczne oraz wykonane z  niepalnego papieru. Każdy szczegół powinien być dopracowany perfekcyjnie, warto zadbać o to, aby świeczniki na stole w restauracji były odpowiednio dobrane do rodzaju świec.

Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

Świeczniki - czy są potrzebne w restauracji? 

Świeczniki są bardzo ważnym przedmiotem, który utrzymuje świece, dzięki niemu wosk ze świec nie spływa na stoły. Tyle ile jest rodzajów świec, tyle jest świeczników, które są odpowiednio dostosowane do konkretnego typu świec. Restauracje powinny być zaopatrzone w świeczniki, ponieważ pełnią również funkcję nie tylko praktyczną, ale ozdobną. Można wyróżnić świeczniki na świece: tealighty, pieńkowe, kule, proste, większość z nich ma dopasowany do siebie konkretny świecznik.

Świeczniki do restauracji - rodzaje

Świeczniki mogą być wykonane z różnych materiałów, najczęściej spotykane to szkło, metal, ceramika. Wzbogacenie nakrycia stołu o ciekawe świeczniki, na pewno wpłynie na wygląd całej aranżacji wnętrza lokalu gastronomicznego. 

Świeczniki na tealighty mogą być niskie, wysokie, wąskie lub szerokie. Tealighty są najbardziej uniwersalnym rodzajem świec, ponieważ mieszczą się w każdym świeczniku.

Świeczniki na świece pieńkowe i kule  dostępne są w szerokiej ofercie. Do tego typu świec pasują idealnie świeczniki w formie podstawek drewnianych, ceramicznych. Świeczniki szklane na wysokiej nóżce będą idealnie pasować na uroczystości wyprawiane w lokalach. Zarówno w pierwszej propozycji, jak i w drugiej warto zastosować kompozycję składającą się z mieszanych, o różnych rozmiarach i kolorach świec pieńkowych i kul.

Świeczniki na proste świece są niezbędną do tego typu świec dekoracją. Poprzez wielkość i formę świec prostych muszą być koniecznie umieszczone w odpowiednich świecznikach.

Lampiony, latarenki są to nietypowe świeczniki, ponieważ świece są w nich zamknięte. Taka dekoracja jest o tyle bezpieczna, że poparzenia ogniem będą na pewno mniej spotykane.

Wazony w działalności HoReCa - rodzaje 

Wazony są bardzo uniwersalnym dodatkiem stosowanym w restauracjach i hotelach. Nie muszą być umieszczone wyłącznie na stole, dekoracja idealnie sprawdzi się na: parapecie, podłodze, recepcji, barze. Istnieje wiele możliwości na stworzenie kompozycji z wykorzystaniem wazonów, bez względu na to, czy wazon jest, duży czy mały. 

Wazoniki, małe wazony są na tyle praktyczne, że umieszczone na małym stole nie będą przeszkadzać. Z pojedynczym kwiatem stworzą niesamowity duet, który będzie miłym akcentem wystroju restauracji. Wazoniki pasują również do letniego ogródka, ze świeżymi kwiatami idealnie wpiszą się w letni klimat.

Duże wazony znajdą zastosowanie podczas większych przyjęć w restauracji. Wysokie wazony zdecydowanie stworzą niesamowity klimat uroczystości weselnych oraz komunijnych. Kolorowe bukiety kwiatów ozdobią każde wnętrze, a dopasowane kolorystycznie pod konkretną okoliczność stworzą niesamowitą aranżację.

Wazony, wazoniki - czy są tylko do kwiatów?

Zdecydowaną funkcją wazonów jest to, że stworzone są dla kwiatów. Na przestrzeni lat ten trend zmienił się i wazony są nie tylko przedmiotem, bez którego kwiaty nie mogłyby żyć. W zależności od rodzaju wazonu można umieścić w nich świece, świeczki, suszone kwiaty, dekoracyjne kamienie, a nawet można stworzyć w nich mini las.

Zobacz nasze produkty z kategorii  ŚWIECZNIKI I WAZONY:

świeczniki

wazony i misy