Promocje

Nowe produkty

Ostatnie posty

pływające

Świece pływające  są nietypową, bardzo zaskakującą dekoracją dla restauracji. Taki rodzaj świec zazwyczaj sprawdza się na większych uroczystościach, wyprawianych w restauracjach: wesele, komunia, chrzest. Aranżację z wykorzystaniem pływających świec można stworzyć na kilka sposobów. Dokładny opis znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym, opisaliśmy w nim zasady tworzenia kompozycji z tymi świecami. Taki element dekoracyjny w restauracji zaskoczy wielu gości, ale zawsze pozytywnie.

pływające 13 produktów

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów

Przemijająca moda 

Świece unoszące się na wodzie przeżywały szczyt swojej popularności około 10 lat temu, teraz nie są już tak często wykorzystywane, co nie oznacza, że nie można przy ich udziale stworzyć naprawdę pięknych, niepowtarzalnych i niebanalnych dekoracji.

Aranżacje z wykorzystaniem pływających świec

Na początku prawie każda aranżacja, w której wykorzystywano świece pływające wyglądała niemal tak samo - była to okrągła, szklana misa-wazon z płaskim dnem, wypełniona wodą do około ¾ swojej wysokości, po powierzchni której dryfowało od 3 do 5 świec. W chwili, gdy pływające świece dopiero co pojawiły się na rynku, pusta miska z wodą była wystarczającą atrakcją. Później kiedy to zrobiło się już zbyt nudne, to te same misy uzupełniano o pływające po wodzie główki kwiatów, np. lilii albo róż, następnie także o dekoracyjne kamyczki i brylanciki, które wysypywano na dnie misy, sztuczne kwiaty, brylanciki lub koraliki - zarówno zatapiane, jak również nawlekane na żyłki i nakładane na wierzch szklanych naczyń. Na jakiś czas te małe ozdóbki stanowiły urozmaicenie, ale po niedługim czasie także to przejadło się i wyszło z mody.

Nietypowe dekoracje z wykorzystaniem pływających świec

Teraz kiedy główny nurt mody na dryfujące świece przeminął, sięgnięcie po nie i zgrabne zaaranżowanie ich obecności może być bardzo oryginalnym i zachwycającym pomysłem na udekorowanie recepcji hotelowej, restauracyjnej toalety lub stołów na weselach, komuniach i chrzcinach. 

Zasady tworzenia niezwykłych dekoracji

Po pierwsze puśćcie w niepamięć szklane misy z płaskim dnem - to już się wszystkim przejadło i nikogo nie zachwyci. Poszukajcie szklanych naczyń o niestandardowych kształtach, które pięknie eksponowałyby dryfujące świece albo włóżcie dwa szklane naczynia w siebie i wypełnijcie je barwioną wodą o różnych kolorach, np. zewnętrzne naczynie możecie wypełnić czerwoną wodą, a wewnętrzne niebieską wodą - patrząc od góry goście będą widzieli dwa kolorowe okręgi tudzież inne kształty narzucone przez kształt naczynia, które wybraliście, natomiast patrząc na wprost naczynia powinni widzieć płyn w kolorze fioletowym.

Ciekawym pomysłem jest także wybranie bardzo wąskich, ale długich szklanych wazonów, o takiej średnicy, żeby pływająca świeczka zakrywała prawie cały otwór wazonu. Bardzo interesująco wygląda taka dekoracja, jeśli w jej wnętrzu w całości zatopimy pojedynczy kwiat np. różę, goździka, tulipana lub orchideę, a na wierzchu umieścimy pływającą świecę, tak jakby zamykając kwiat wewnątrz właśnie za pomocą świecy.

Produkty bestsellerowe w kategorii: ŚWIECE --> KSZTAŁT --> PŁYWAJĄCE

W tej kategorii naszym Klientom najbardziej przypadły do gustu: świeczki pływające matowe RÓŻOWE, świece pływające metalizowane duże ZŁOTE. Gorąco polecamy!

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii ŚWIECE KSZTAŁT: 

tealighty

pieńkowe

kule

proste

świece LED