Promocje

Nowe produkty

Ostatnie posty

dekoracje krzeseł pozostałe

Dekoracje krzeseł są jednym z dodatkowych elementów wystroju sali restauracyjnej. Krzesła są niezbędnym elementem w restauracjach, dlatego warto zadbać o udekorowanie tego mebla. Krzesło można wzbogacić o specjalne pokrowce lub zachowując ich naturalny wygląd. Delikatne zdobienia krzeseł będą urokliwe poprzez zastosowanie do nich: wianków, wiklinowych serduszek, kuli z kwiatów, girland kwiatowych. Subtelne dekoracje krzeseł pasują na wesela i komunie, zachowują przy tym elegancki i naturalny klimat uroczystości. 

dekoracje krzeseł pozostałe 

Łatwiej dobrać dekoracje do krzeseł niż krzesła do dekoracji...

To, w jaki sposób najlepiej byłoby udekorować krzesła na nasze przyjęcie w dużej mierze zależy od tego, jakimi dysponujemy krzesłami. Jeśli nasze krzesła są lekkie i delikatne, to i dekoracje mogą być bardzo małe i dyskretne, dzięki czemu całe krzesło zachowa swój subtelny styl, będąc jednocześnie dopracowaną całostką. Jeśli natomiast nasze krzesła są duże, masywne, ciężkie, obite grubym materiałem, takim jak na przykład plusz lub welur, to ozdoby nie mogą być zbyt małe lub odbiegające strukturą materiału od materiału, z którego wykonane jest krzesło, gdyż będzie to wówczas wyglądało nieco prześmiewczo.

Analogiczna zasada działa w przypadku delikatnych krzeseł i wielkich, przytłaczających kokard lub w przypadku masywnych krzeseł przyozdobionych bardzo subtelną dekoracją odbiegającą zupełnie stylistyką od krzesła. 

Dobranie dekoracji krzeseł do świętowanej okazji

Inne są dekoracje krzeseł komunijnych, a inne dekoracje krzeseł weselnych chociaż można byłoby wyróżnić elementy, które często są w obu przypadkach wspólne. Krzesła osób najważniejszych podczas świętowanej okazji powinny być zwyczajowo udekorowane bardziej niż krzesła pozostałych gości, aby wyróżniały się z daleka i wskazywały, kto tego dnia króluje nad resztą - czyje jest to święto i kto zasiada tego szczególnego dnia “na tronie”, czyli innymi słowy, kto jest gwiazdą przyjęcia. 

Dopasowanie dekoracji krzeseł do wystroju i okoliczności

Krzesła nowożeńców zarówno w kościele, jak i te na sali weselnej zazwyczaj są naprawdę starannie przyozdobione. Dekoracje powinny pasować nie tylko do rodzaju krzeseł, na których zasiądzie Para Młoda, ale także do wystroju całego kościoła i sali weselnej. Oprócz tego dobrze jest dobrać też dekoracje krzeseł do własnego gustu i upodobania oraz zwrócić uwagę na cele praktyczne, np. jeśli wesele ma się odbywać w upalnym lipcu to lepiej nie dekorować krzeseł żywymi ciętymi kwiatami, które źle znoszą wysokie temperatury i brak wody, gdyż mogą one po prostu zwiędnąć w trakcie przyjęcia, a wtedy na pewno nie będą wyglądały dobrze. 

Dekoracje tworzone przy pomocy pokrowców na krzesła

Na niektóre krzesła warto założyć pokrowce na krzesła, aby wyglądały bardziej elegancko oraz jednocześnie, aby uchronić je przed zabrudzeniami. Same pokrowce, chociaż bywają wersje bardzo ozdobne, do których nie trzeba już niczego dodawać, to jednak większość pokrowców na krzesła nie stanowi dekoracji samej w sobie, więc trzeba coś do nich dodać. 

Najczęściej przewiązuje się pokrowce kokardami z organzy lub tiulu, do których doplata się jeszcze jakąś ozdobę. W zależności od okoliczności i upodobania mogą to być żywe kwiaty, bibułowe kule i pomponywiankiwianuszki, kule z żywych lub sztucznych kwiatów, girlandy sztucznych kwiatów, które można na różne sposoby zawiązać na krzesłach. 

Motyw serca i dekoracje wyplatane z wikliny

Modne są także wszelkie dekoracje z motywem serca - często wykorzystuje się wianki plecione w kształt serca lub serca wyplatane z wikliny. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż takie wianki lub wiklinowe serduszka na pewno nie zwiędną i mogą być wykorzystywane wielokrotnie, co powinno być dużą zaletą w oczach restauratorów i organizatorów wesel.

Produkty bestsellerowe w kategorii: dekoracje krzeseł

W tej kategorii naszym Klientom najbardziej przypadły do gustu: wianek z różyczek i serduszko z różyczek. Gorąco polecamy!

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii DEKORACJE SALI i STOŁU:

dekoracje z drewna

dekoracje z papieru

dekoracje wiszące i dywany

lampki i diamenciki

numerki na stoliki

balony