Nowe produkty

Ostatnie posty

uroczystości żałobne

Uroczystości żałobne powinny mieć ograniczone ozdoby i dekoracje w restauracji. Uroczystości żałobne są nieprzyjemne, podczas nich panuje smutek i żal. Zastosowanie ciemnych barw, takich jak granatowy i czarny będzie jak najbardziej stosowne podczas takiej okoliczności. Trzeba pamiętać o tym, aby nie przesadzić z dekoracjami i ograniczyć wszelkie ozdoby do minimum. Podczas takiego przyjęcia organizowanego w restauracji, jak najbardziej na miejscu będzie zastosowanie takich dekoracji jak: serwetki, bieżniki, kieszonki na sztućce, świece, organza, pokrowce na krzesła. Rodzina i bliscy zmarłej osoby na pewno docenią to, że uroczystość została zachowana w odpowiednim klimacie i atmosferze. 

uroczystości żałobne 7 produktów

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Stypa - co to jest?

Stypa to uroczystość żałobna, spotkanie rodzinne po pogrzebie. Współcześnie stypa stanowi poczęstunek dla gości, zazwyczaj w formie obiadu. Przyjęcie pogrzebowe jest traktowane jako podziękowanie za przybycie, z okazji ostatniego pożegnania. Na uroczystość żałobną zapraszana jest rodzina bliższa lub dalsza, znajomi zmarłej osoby.

Uroczystości żałobne, stypa w restauracji 

Stypa w restauracji jest bardzo ważną uroczystością, do polskiej kultury jest wpisana od dawna. Uroczystości żałobne nie należą do najłatwiejszych, odbywają się po pogrzebie bliskiej osoby. Nie jest to łatwy czas dla nikogo z rodziny, znajomych, dlatego stypy organizowane są w restauracjach. Raczej nikt nie jest w stanie zorganizować przyjęcie dla sporej liczby gości, będąc w żałobie. Restauracje dają możliwość zorganizowania stypy, zazwyczaj przygotowywany jest obiad, ze słodkim poczęstunkiem. Dawniej stypy organizowano w domach, ale to się zmieniło. Zwiększona liczba gości, rodziny, bliskich skutkuje tym, że przestrzeń pomieszczeń i nakład pracy w przygotowanie przyjęcia jest większy.

Dekoracje sali, stołu podczas stypy w restauracji

Dekoracje podczas uroczystości żałobnych powinny być ograniczone do minimum. Goście w tym dniu zdecydowanie nie są nastawieni do radosnego świętowania, warto zastosować dekoracje w ciemnej kolorystyce. Jak najbardziej eleganckie będą elementy dekoracyjne w ciemnej kolorystyce, króluje zdecydowanie czerń i granat. Kolorem, który może delikatnie podkreślić podniosły, uroczysty styl przyjęcia to złoty. Złote zdobienia na serwetkach, świece, świeczniki będą eleganckie i nie będą mocno rzucać się w oczy. 

Dekoracja krzeseł podczas stypy - element dekoracyjny

Mówiąc o ograniczonych ozdobach w restauracji, to głównie chodzi o to, żeby nie było kolorowych dodatków. Stypa jest uroczystością żałobną, powinna być zachowana w odpowiednim klimacie. Dodatkiem, który stworzy elegancki wystrój sali, będą pokrowce na krzesła lub kokardy. Dopasowanie dekoracji do konkretnego przyjęcia jest bardzo ważne, czarne pokrowce na krzesła zdecydowanie sprawdzą się podczas tej uroczystości. Średnio wyglądałoby to, gdyby stypa zachowana byłaby w jasnej kolorystyce, z jasnymi pokrowcami. Dla osób, które preferują jasne nakrycie krzeseł, odpowiednie podczas uroczystości żałobnej będzie użycie do nich satynowej, czarnej kokardy. Taki element dekoracyjny jest skromny, a przy tym stworzy odpowiednią atmosferę przyjęcia.