Nowe produkty

Ostatnie posty

Dekoracje drewniane

Dekoracje sali i stołu są ważne, tak jak dbanie o środowisko. Drewniane elementy dekoracyjne są naturalne i ekologiczne, można użyć je na wiele sposobów. Najczęściej wyprawianą uroczystością w rustykalnym, naturalnym klimacie jest wesele. Podczas takiego przyjęcia istnieje wiele rozwiązań, w jaki sposób można urządzić wnętrze restauracji i nakrycia stołu. Materiał drewniany może zostać wykorzystany jako: klamerki na winietki, krążek na świeczki, sztalugę na menu oraz napisy ślubne. Klimat takiego wesela zdecydowanie charakteryzuje naturalność i delikatność.

Dekoracje drewniane 5 produktów

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Drewno - trwałość, naturalność, ekologia

Drewno pozyskuje się z drzew, a jak dobrze wiemy każde drzewo potrzebuje kilkudziesięciu lat, aby urosnąć i dać nam drewno. Ekolodzy buntują się przeciwko masowemu karczowaniu lasów, czego przyczyny są oczywiste, jednak warto wziąć pod uwagę, że wyprodukowanie trwałych i estetycznych przedmiotów z drewna, które będą służyły człowiekowi przez lata, jest dużo bardziej ekologiczne niż wyprodukowanie tych samych przedmiotów z tandetnego plastiku, który zdąży dziesięć razy połamać się i zniszczyć w czasie, kiedy drewniany przedmiot nadal będzie przeżywał swoją świetność. Zużyty i połamany plastik będzie zaśmiecał Ziemię przez setki lat. Drewno (niemalowane) nawet, jeśli już zniszczy się i  zostanie wyrzucone przez swoich właścicieli to rozłoży się w ciągu 10-15 lat. Jak widzimy różnica jest znacząca.

Moda na surowe drewno

Coraz bardziej modne stają się dekoracje z drewna do domu i ogrodu. Chociażby zwykłe drewniane krążki, plastry drewna, odcięte prosto z pnia i wyszlifowane tak, aby nie wystawały z nich żadne drzazgi, cieszą się obecnie ogromnym powodzeniem jako niezniszczalne podstawki pod kubki, lub spodki, na których można postawić świeczkę bez obawy, że wosk rozleje nam się na stole.

Drewno jako komponent dekoracji ślubnych

W branży ślubnej bardzo modny jest obecnie styl rustykalny, z którym znakomicie komponują się dodatki wykonane z jak najmniej obrobionego drewna. Wśród dekoracji z surowego drewna na wesele przeważają drewniane ramki, drewniane klamrysztalugi służące do eksponowania numerów stolików lub menu. Powodzeniem cieszą się także drewniane dekoracje na ścianę lub krzesło - najczęściej są to wycięte z drewna napisy, mające informować, w którym miejscu siedzi Para Młoda.

Drewniane dekoracje na Boże Narodzenie

Dużą grupę w tej kategorii stanowią także dekoracje drewniane świąteczne i bożonarodzeniowe. Drewniane figurki w kształcie choinek, mikołajów, reniferów, śnieżynek, gwiazdek, zajączków i jajek, to dekoracje, które coraz częściej stawiamy w miejscach, w których jeszcze parę lat temu stawialiśmy świąteczne stroiki. Takie figurki są zazwyczaj dość ascetycznymi, geometrycznymi formami, dlatego aranżacje stołów wykonane przy ich udziale wyglądają dużo nowocześniej niż rozłożyste, często ciężkie i przytłaczające stroiki, od których nierzadko wionęło kiczem. Dekoracje z drewna doskonale sprawdzą się na przyjęciach organizowanych w lokalach, gdyż są wytrzymałe, mogą służyć przez wiele lat do dekorowania lokalu na cykliczne okoliczności takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, a poza tym drewno zawsze będzie wyglądało elegancko i nigdy nie wyjdzie z mody, zwłaszcza, że figurki z drewna w większości mają teraz proste, zgeometryzowane kształty, które szybko się nie zestarzeją, dzięki czemu nie tylko materiał, z którego są wykonane, ale także ich design będą na czasie przynajmniej przez kilka następnych lat.

Produkty bestsellerowe w kategorii: dekoracje drewniane

W tej kategorii naszym Klientom najbardziej przypadły do gustu: krążek drewniany naturalny oraz napis drewniany w wieńcu “Państwo Młodzi”. Gorąco polecamy!

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii DEKORACJE SALI i STOŁU:

dekoracje z papieru

diamenciki i lampki

dekoracje wiszące i dywany

numerki na stoliki

balony

dekoracje krzeseł